Dom na Holubyho ulici budú rekonštruovať

Milan Oravec / November 2005 / Prečítané 1701 krát
Mesto Pezinok je majiteľom renesančného domu na Holubyho ulici č. 22. Tento objekt v centre mesta, v zadnom trakte susediaci s mestským úradom a s pasážou z Kollárovej ulice, je v značne dezolátnom stave. Jeho nepekný vzhľad sa stal už viackrát terčom kritiky občanov a návštevníkov mesta, ktorí poukazovali na to, že mesto sa nestará o svoj majetok a nie je ani dobrým príkladom pre ostatných majiteľov nehnuteľností.
Preto nás potešila správa, že tento dom sa bude rekonštruovať.
"Po obnove bude mestský dom slúžiť občanom mesta, občianskym združeniam a organizáciám. Chceme, aby tam bola expozícia vinárstva a vinohradníctva, expozícia pezinského baníctva, priestory pre združenia a spolky. Rátame aj s menšou ubytovacou kapacitou. Využívať sa bude aj veľký dvor, miesto by tu mala mať záhradná kaviareň, môžu sa tu poriadať koncerty. Predpokladáme, že tu budú aj malé predajničky, minipekáreň, keramická dielňa, predajňa keramiky a spomienkových predmetov. Verím, že z tejto budovy bude ďalší krásny historický objekt," povedal nám primátor Oliver Solga.
V týchto dňoch Mesto Pezinok dostalo oznámenie z Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja, že mu bol pridelený grant 1,4 mil. Sk na projektovú dokumentáciu na Mestský dom na Holubyho ulici.

Ohodnoťte článok: