Na Pezinskom strapci súťažili tanečníci zo siedmich krajín

Milan Oravec / November 2005 / Prečítané 3392 krát

   Jedno z najväčších a najstarších tanečných podujatí v Bratislavskom kraji – Pezinský strapec, vstúpilo už do štvrtej desiatky svojej existencie. Jeho 31. podobu sme mohli vidieť v poslednú októbrovú nedeľu v pezinskom Dome kultúry.
Pozvanie na súťaž v štandardných a latinskoamerických tancoch prijali tanečníci z Maďarska, Talianska, Rakúska, Chorvátska, Poľska, Čiech a Slovenska.
V hlavnej súťaži BAS súťažilo 31 párov. V štandardných tancoch bol najúspešnejší talianský pár Francesco Caramia/Vincenza Laterrenia. Druhé miesto si vytancovali Maďari Antal Szabó/Alexandra Zsuppán, tretí skončili Eugen Korda/Petra Jurčovičová z KTŠ Interklub Madit Bratislava. Aj v latinskoamerických tancoch dominovali Taliani. Zvíťazili Daniele Gozzil/Ilenia Odorico pred dvoma českými pármi Rudek Mucha/Allice Stodúlková a Jiří Novák/Lenka Chovančíková. Pezinčania Jozef Janščo/Johanka Pružincová skončili v semifinále a obsadili 7. miesto.
Ďalšie výsledky:
HL-A-STT – 1. Antal Szabó/Alexandra Zsuppán,
HL-A-LAT
– Pawel Czyzewski/Katarzyna Piekowska (Poľsko), 3. Jozef Janščo/Johanka Pružincová (KST Petan Pezinok),
Hlavná B Štandard
– 1. Péter Szokodi/Anna Mikes (Maď.), 6. Lukáš Somík/Petronela Pivarčiová (KST Petan Pezinok),
Hlavná B Latin
– 1. P. Szokodi/A. Mikes, 3. L. Somík/ P. Pivarčiová,
Junior II D Štandard
– 1. Peter Valach/Linda Sládečková (TŠK VIVA Nové Zámky), 2. Peter Kocourek/Nicole Marešová, 3. M. Hanusek/Zuzana Farkašová, 4. Bohuš Prokeš/Eva Lisičanová (všetci KST Petan Pezinok),
JID-STT
– 1. P. Kocourek/N. Marešová, 4. B. Prokeš/E. Lisičanová,
Junior II D Latin
– 1. Jakub Malček/Pavlína Doubravová (Zvolen), 3. P. Kocourek/N. Marešová, 5. M. Hanusek/Z. Farkašová.
Organizátormi podujatia boli Tanečné centrum Charizma a Klub spoločenského tanca Petan v spolupráci s Kultúrnym centrom Pezinok. Hlavná organizátorka Kvetka Štrbová bola s podujatím spokojná, ocenila výkony tanečníkov a tiež tradične skvelú atmosféru na súťaži. Nečudo, že tanečníci sa cítili dobre a prisľúbili účasť aj v budúcom roku.


Ohodnoťte článok: