Ambiciózni basketbalisti vydarene vstúpili do novej sezóny

pr / Október 2005 / Prečítané 2224 krát
  V minuloročnej, vcelku úspešnej, sezóne sa basketbalisti MBK Pezinok ako nováčik I. ligy dostali až do bojov o postup do Extraligy a tam obsadili 6. miesto. Do tejto sezóny už vstupujú basketbalisti ostrieľanejší, aj ciele majú smelšie. "S vedením klubu sme sa zhodli na tom, že by bolo alibistické dávať si rovnaké ciele ako v minulej sezóne. Chceme postúpiť do finálovej skupiny a tam skončiť aspoň o stupienok lepšie ako v minulom roku. Pre mňa by bolo optimom 4. miesto. Uvidíme však aj podľa sily súperov z východu a zdravotného stavu, sezóna je dlhá," načrtol klubové ciele tréner Pavol Weiss, ktorý odpovedal aj na ďalšie otázky.
l Na splnenie týchto cieľov však musíte mať aj zodpovedajúci káder. Ako ste posilnili mužstvo?
Prišiel Boris Talajka, ktorý dlho pôsobil v Interi Bratislava, má extraligové skúsenosti a je to na ňom aj vidieť, myslím si, že bude pre nás veľmi platný. Ďalším novicom je rozohrávač Ondrej Haviar, ktorý prišiel z Handlovej. Je síce nižší, ale rýchly, a svojim dynamickým prejavom núti spoluhráčov hrať rýchlejšie, čo nám vyhovuje. Tretím nováčikom je Jozef Žobrák z Michaloviec, bude hrávať pod košom, je však u nás ešte len od konca septembra. Dvaja hráči u nás aj hosťujú. Z Komárna je to mladý, 19-ročný Vojtech Vasas. Má 208 cm, je trochu menej vyhratý, ale chceme ho vyskúšať a dať mu šancu. Ďalší podkošový hráč, Chorvát Goran Marič, u nás hosťuje z Levíc. Hneď v prvom zápase čo za nás nastúpil, proti Interu, sa uviedol veľmi dobre, dal 25 bodov, veľa lôpt doskočil. Bohužiaľ, bude za nás hrať len vtedy keď mu to dovolia extraligové povinnosti. Ak rátam aj hosťujúcich hráčov, tak som so zložením družstva spokojný, je to ideálne a dostačujúce.
l Aká bola predsezónna príprava?
Príprava bola vydarená. Odohrali sme dosť zápasov, bol som spokojný aj s prístupom hráčov. V auguste niektorí trénovali dokonca dvojfázovo. Aj herná výkonnosť sa zlepšovala, prvé zápasy to ešte nebolo ono, ale od domáceho turnaja už to bolo také, ako by som si predstavoval.
l Ako hodnotíte vstup do sezóny?
S výsledkami som spokojný, ale prvé tri zápasy sme hrali doma, takže vzhľadom na naše ciele sme si ani nemohli dovoliť zaváhať. Škoda však, že sa nám nepodarilo postúpiť v Slovenskom pohári.


Ohodnoťte článok: