Omladené družstvo bez siláckych vyhlásení

pr / September 2005 / Prečítané 2034 krát
Hovoríme s trénerom volejbalistiek VTC Pezinok Ľubom Stražayom

 l Pán tréner, aké zmeny nastali vo vašom kádri?
Odišli od nás Kollárová, Urbánková, Bednárová a Kleskeňová. Na ich miesta prišli mladé 19-ročné hráčky, ktoré dúfam, že budú prínosom keďže zatiaľ sa javia lepšie ako tie čo odišli. Konkrétne nás posilnili nahrávačka Barbora Kyselová, na útok Jarka Pribičková, na blok v kombinácii s univerzálom Monika Stankovianská (všetky z OŠG Nitra). Štvrtou novou hráčkou je smečiarka Paula Kubová z Liptovského Hrádku. Šancu dostane aj naša odchovankyňa, 15-ročná, Nikola Nemcová.
l Akú prípravu ste zatiaľ absolvovali a čo vás ešte čaká pred štartom ligy? S akými cieľmi vstupujete do novej sezóny?
Príprava sa začala 1. 8., absolvovali sme sústredenie v Lipt. Jáne, ďalšia časť prípravy bola v domácich podmienkach. Máme za sebou turnaje v Lipt. Hrádku (3. miesto – počas sústredenia), v Žiari nad Hronom (2. miesto v konkurencii piatich slovenských extraligových tímov. Hráčky podali kolektívny výkon a dosiahli nečakaný a prekvapujúci výsledok) a pezinský Turnaj priateľov. Ešte nás čaká turnaj v Přerove a Pezinský strapec. Nechceme mať dopredu silácke reči a veľké vyhlásenia. Ak budú hráčky zdravé, tak by sme určite chceli skončiť lepšie ako v minulej sezóne.
l Váš klub je organizátorom veľmi kvalitného predsezónneho turnaja Pezinský strapec. Ako vznikol tento turnaj, ktorý sa tento rok uskutoční už devätnástykrát?
Turnaj vznikol v roku 1987, najskôr ako antukový turnaj. Štartovali na ňom mužské i ženské družstvá z nižších súťaží, bol to masový turnaj. Od dobudovania telocvične SOU sme ho presťahovali do hál (SOU a hala VTC). No a keďže v Pezinku sme sa začali viac orientovať na ženský volejbal, turnaj sa napokon vyprofiloval ako ženský, pre osem účastníkov. Za tie roky si už získal veľkú popularitu v celej Európe a zatiaľ sme sa nestretli s tým, že by niekto bol nespokojný. Pre nás je tiež výbornou prípravou, že sa môžeme stretnúť s majstrami rôznych krajín a účastníkmi európskych pohárov.
l Kto štartuje na Pezinskom strapci v tomto roku?
Turnaj sa uskutoční 23. – 25. 9. Predstavia sa slovenský majster Senica, český vicemajster Olomouc, nemecký vicemajster Rote Raben Willbisburg, bieloruské mužstvá Slovjanka Minsk a Belbusinessbank Minsk, maďarská Nyíregyháza, srbská Subotica a samozrejme VTC Pezinok. Srdečne pozývame všetkých fanúšikov volejbalu do hál SOU a VTC.
l Pre nich však máte ešte jedno prekvapenie...
Keďže čoraz väčšiu popularitu získava plážový volejbal, rozhodli sme sa aj my vytvoriť dve ihriská na volejbal na piesku za halou VTC. Verím, že zemné práce zvládneme ešte v tomto roku a ak bude priazeň mesta, keďže je to mestský pozemok, tak by sme ihriská chceli na jar dobudovať.


Ohodnoťte článok: