Reality šou ovplyvňujú návštevnosť v kine

Timotej Matiaško / September 2005 / Prečítané 2121 krát

   Smutne sa píše o návštevnosti akéhokoľvek kina na Slovensku za rok 2005. Návštevnosť v Prírodnom kine v Pezinku nie je výnimkou. V minulom roku sme sa v návštevnosti kina (kino Domu kultúry + Amfiteáter) umiestnili na Slovensku na peknom 25. mieste. V roku 2005 zaplavili naše televízie rôzne reality šou. Po celodennom pracovnom zhone si ľudia večer sadnú k televízoru, niektorí k domácemu kinu. Zázračný internet je dodávateľom filmov, skôr ako majú premiéru v kine – to je konkurencia, mnohokrát nelegálna, ale je tu. Po nízkej návštevnosti kín na začiatku roka sa distribútori rozhodli pre akciu Leto s kinom, pričom znížili vstupné. V prírodnom kine sme mali jednotné vstupné 49 Sk, v minulom roku bolo priemerné vstupné 66 Sk. Napriek reklame v slovenských médiách a samozrejme aj v našom meste, sa akcia v Pezinku minula účinku. Nielen pezinský divák, bez urážky, je väčšinou pre informáciu ochotný spraviť strašne málo. Pri pokladnici sa čuduje, že máme také vstupné. Musím však povedať, že tohto roku chýbajú v kinách aj kasové trháky z minulosti. A nakoniec nás sklamalo aj tohtoročné leto, ak nepršalo bolo zima.
Pevne verím, že filmový divák časom zistí, že plátno v kine je trochu väčšie ako obrazovka televízora, že film nie je len o samotnom deji, ale že je to obraz, zvuk a samotná atmosféra kina.
Najväčší záujem počas troch uplynulých mesiacov Pezinčania prejavili o americký film Madagascar (videlo ho 1072 návštevníkov). V prvej päťke sa ďalej umiestnili Vojna svetov (USA, 896 divákov), Pán a pani Smithovci (USA, 885 div.), Sin City: mesto hriechu (USA, 485 div.), Kameňák 3 (ČR, 480 div.).


Ohodnoťte článok: