Oslavy v Slovenskom Grobe

Ing. Jozef Javorka / August 2005 / Prečítané 1918 krát
  V dňoch 8. – 11. septembra oslávi obec Slovenský Grob významné jubileum – 790 rokov od prvej písomnej zmienky o osídlení obce. Toto významné jubileum Slovenskogrobčania oslávia bohatým duchovným, kultúrnym a športovým životom.
Obecný úrad v Slovenskom Grobe pozýva na oslavy všetkých obyvateľov Pezinského mikroregiónu. Oslavy sa začínajú vo štvrtok 8. septembra o 17.30 hod. pri Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie koncertom vďaky so skupinou Jedruchovcov z Bratislavy. O 18.00 bude slávnostná svätá omša.
V piatok o 20.00 sa uskutoční v miestnom Dome kultúry hudobno-zábavný program Grobania Grobanom. Po skončení bude zábava, do tanca bude hrať domáca skupina Kryštál.
V sobotu o 14.00 hod. bude alegorický sprievod s duchovnými a folklórnymi súbormi, ktorý prejde od Penziónu Husacina Plus po Dom kultúry. Potom na terase DK vystúpia viaceré súbory. Večer o 20.00 začne zábavná šou pod názvom Hviezdny večer s protagonistami Robom Kazíkom, Marcelou Laiferovou, Jadrankou Handlovskou, Robom Kaizerom, Petrom Melušom a spevákmi zo Superstar. Program doplní ohňová šou, ohňostroj a tanec.
V nedeľu budú na programe majstrovské futbalové zápasy na novom štadióne, o 14.00 hod. dorastenci hostia rovesníkov z Ivánky a o 16.30 seniori privítajú susednú Grinavu. Cez prestávky vystúpia mažoretky a na hraciu plochu zoskočia parašutisti. Záver osláv bude opäť na terase Domu kultúry, kde sa predstaví skupina Profil.
Sprievodnými podujatiami budú výstavy, lunaparky, jazda na kočoch, ochutnávka vín a grobskych špecialít.
Dovidenia v Slovenskom Grobe!


Ohodnoťte článok: