Pezinský podpis pod historický úspech SOFTBALU

pr / August 2005 / Prečítané 1910 krát
Slovenské seniorské softbalové reprezentácie majú za sebou úspešné účinkovanie na tohtoročných majstrovstvách Európy. Mužská i ženská reprezentácia dosiahli na ME historicky najlepšie umiestnenia aj vďaka účasti hráčov a hráčok z MaSK Pezinok.
Muži mali svoj šampionát na prelome júna a júla (25. 6. – 3. 7.) v Holandsku. Z MaSK Pezinok na ňom štartovali Robin Rosenbaum, Peter Fecko, Branislav Jurina a Marcel Prekop. Slováci obsadili 5. miesto, hneď za silnou štvoricou tímov (Česko, Dánsko, Holandsko, Veľká Británia), ktorá je v mužskom softbale dominantná. Výraznými oporami reprezentačného družstva boli R. Rosenbaum a P. Fecko, ktorí vhodne dopĺňali skúsených košických hráčov, v útoku podával dobré výkony ďalší Pezinčan Peter Samek, pôsobiaci v bratislavskom družstve. Celkové vystúpenie našej reprezentácie bolo zo strany trénerov hodnotené veľmi pozitívne a to najmä z pohľadu krátkej existencie mužskej súťaže na Slovensku.
Ženská reprezentácia sa zúčastnila na ME B-kategórie v Prahe od 1. do 6. 8. Vo výbere boli štyri hráčky MaSK Pezinok – Silvia Gaštanová, Andrea Mižúrová, Lucia Pesslová a Nina Pesslová. Slovensko na ME vyhralo všetkých deväť stretnutí a postúpilo do A-kategórie, kde ešte nikdy nepôsobilo. O dojmy z podujatia sme poprosili Andreu Mižúrovú:
Realizačný tím tvorila trojica českých trénerov pod vedením Pavla Křiváka, ktorých skúsenosti prispeli ku konečnému víťazstvu. Prípravu na ME sme začali už v zime, mali sme dve sústredenia, testy a napokon pred majstrovstvami aj prípravné turnaje. Bolo nás tam 17 hráčok a aj napriek vekovým rozdielom dostali príležitosť aj mladé perspektívne hráčky. Ciele na ME boli najvyššie. V družstve vládla výborná atmosféra, povzbudzovali sme sa navzájom. Toto bolo aj našou najväčšou prednosťou, že sme boli dobrý kolektív, mali sme spoločný cieľ a ťahali za jeden povraz.Výborne nám vyšiel vstup do turnaja, porazili sme Maďarky 23:0. S každým nasledujúcim víťazstvom stúpala eufória, avšak aj obavy, že príde prehra, ktorá by mohla znamenať vyradenie z ďalších bojov. Vo finále sme porazili obávaného súpera Rakúsko, prispela k tomu zodpovedná hra v útoku aj v obrane. Postup do A-čka nás veľmi teší, ale je to aj zaväzujúce, aby sme boli o dva roky dobre pripravené, pretože konkurencia v tejto skupine je výrazne vyššia. V Prahe sa hrávalo na štyroch ihriskách, v hľadiskách bývala dobrá atmosféra, poďakovanie patrí aj veľkému počtu fanúšikov zo Slovenska.
Po úspešnom vystúpení reprezentácií pokračujú domáce súťaže mužov, žien, junioriek i žiačok od septembra finálovými bojmi. Prehľad domácich zápasov uvedieme v budúcom čísle v rubrike Športový kalendár.


Ohodnoťte článok: