Multimediálny festival HODOKVAS stále lepší a lepší

pr / August 2005 / Prečítané 2072 krát
Už-už sa zdalo, že tohtoročnému Hodokvasu počasie nebude priať. Napokon sa však v stredu vyčasilo a od štvrtka 18. augusta sme mohli v našom meste privítať tisíce zábavychtivých festivalových návštevníkov.
Festival sa rozbehol vo štvrtok v poobedňajších hodinách koncertami na troch pódiách, v podvečer a večer sa pridali aj prvý z tanečných stanov, reggae stan a divadelná aréna. Hlavné pódium bolo opäť ako v minulom roku zasvätené hlavne punku – predstavili sa nemeckí Die Toten Hosen, českí Visací zámek či domáce legendy Zóna A, ale priestor dostal aj crossover v podaní Clawfinger či Madsox. Na druhom pódiu predviedol výborný koncert Rachid Taha, jedna z najväčších hviezd world music. Popri ňom vystúpili aj Horkýže Slíže, Chiki liki tua či Mojmir Papalescu&the nihilists. Na treťom pódiu dostali priestor prevažne mladé slovenské kapely a aj tie dokázali svojimi koncertmi zaujať. Skvelý zážitok ponúkla v úvodný deň divadelná aréna. Skupina Le PayacoPostaral sa o to súbor Teatro Novogo Fronta, ktorý tento rok vystúpil aj na Cibuláku.
Druhý deň sa začali koncerty už od 13.00 hod. Na hlavnom pódiu predviedli vynikajúce vystúpenie The Herbaliser live band, ktorí sa stali zrejme vrcholom tohto ročníka. Ich kombinácia hip-hopu, funku a jazzu, ktorú navyše predviedli vynikajúci hudobníci, strhla veľa prítomných návštevníkov. Výborné koncerty na tomto pódiu odohrali aj The Dhol Foundatrion či Vidiek. Druhé pódium bolo prevažne zasvätené ska. Okrem domácej hviezdy Polemic, ktorí svojimi melódiami roztancovali divákov a predstavili aj Dr.. Ring Ding či Zion Train. V piatok sa začal aj dvojdňový hip-hop park, na ktorom sa predstavilo to najlepšie na slovenskej a českej scéne v tomto žánri (Kontrafakt, Super-crooo, Vec). Veľa tancachtivých návštevníkov si prišlo na svoje v tech/prog stane či v drum´n´bass stane, svojich fanúšikov si našiel i Literárny cirkus K. K. Bagalu.
Perfektnú gradáciu mal Hodokvas v sobotu večer, keď sa na hlavnom pódiu predstavili Monkey Business a po nich hlavné hviezdy – Brand New Heavies. Na druhom pódiu si svojich fanúšikov našli českí Gaia Messiah či rakúski Madrid de los Austrias, ale aj maďarskí Neo.
Hodokvas ponúkol návštevníkom ďalšie zlepšenie služieb, najmä čo sa týka ich bezpečnosti, možno sa však dalo viac urobiť v oblasti hygieny. Divákov určite uspokojilo aj to, že program na jednotlivých pódiách bol časovaný tak, že sa toho dalo stihnúť ozaj veľa. Ďalšie informácie o Hodokvase prinesieme v budúcom čísle.
Zaujímalo nás, aký názor na podujatie má primátor mesta Oliver Solga: "Chcel by som v prvom rade poďakovať obyvateľom z Malackej a Krížnej ulice za trpezlivosť a zhovievavosť s akou znášali hlukovú a dopravnú záťaž. Väčšina z nás si uvedomuje, že takéto podujatie prináša Pezinku nielen obrovskú reklamu v médiách, ale aj ekonomický prínos v podobe niekoľko desiatok tisícov kupujúcich. Tohtoročný festival bol pravdepodobne najväčší a aj najlepší, mňa okrem množstva dobrej hudby a spokojných návštevníkov teší aj to, že ani pri takom obrovskom počte ľudí sa za tie tri dni nič vážne nestalo."

Ohodnoťte článok: