V jubilejnom ročníku vyhrali Bratislavčania

Ján Nagy / Júl 2005 / Prečítané 2096 krát
  V sobotu 25. júna 2005 sa uskutočnil jubilejný 10. ročník turnaja v minifutbale NOVÝ ŽIVOT CUP, memoriál Milana Bacigála. Turnaj sa konal na ihrisku TJ Baník Pezinok za účasti 20 mužstiev z Pezinka, Bratislavy, Piešťan, Topoľčian, Modry, Senca a Bošian. Titul z minulého ročníka obhajovalo mužstvo Devils Pezinok, ale vyhrať jubilejný ročník chcel každý tím a tak zápasy v skupinách a neskôr i vyraďovacie zápasy mali veľmi dobrú úroveň, boli dramatické a mnohé sa rozhodovali až v posledných minútach. Tento ročník bol veľmi vyrovnaný a o postupujúcich zo skupín sa rozhodovalo až v posledných stretnutiach a tak zápasom nechýbala kvalita, napätie a občas i nervozita. Zápasy s prehľadom rozhodovali profesionálni rozhodcovia, ktorí taktiež prispeli k veľmi dobrej úrovni turnaja aj keď sa nevyvarovali menších chýb, ktoré vyplývali z rozdielnosti pravidiel malého a veľkého futbalu.
Ihrisko Baníka sa zmenilo na veľké športovisko   Po úvodných zápasoch v skupinách, z ktorých do vyraďovacích bojov postúpili prvé dva tímy, sa stretli mužstvá na prvých miestach s mužstvami na druhých miestach o postup do semifinále. Výsledky: Nový Život Pezinok – Devils Pezinok 3:1, Slovan Piešťany – Port service Bratislava 1:5, Bošany – Cajlané 0:4, Puppi Topoľčany – Bororo Modra 4:3 po pokutových strelách. V semifinále nastúpili proti sebe víťazné mužstvá: Nový Život Pezinok – Port service Bratislava 2:6, Puppi Topoľčany – Cajlané 4:2. V súboji o 3. miesto sa stretli porazení semifinalisti. Úspešnejšie bolo družstvo Nový Život Pezinok, ktoré porazilo Cajlanov 3:0 a obsadilo tak 3. miesto. Vo finále nastúpilo prvýkrát mužstvo Port service Bratislava a po minuloročnej účasti vo finále sa o dosiahnutie úspechu znovu pokúsilo mužstvo Puppi Topoľčany. Víťazom sa napokon stal Port service Bratislava, v ktorého radoch sa predstavil aj bývalý reprezentant Vladimír Kinder, keď vyhral 5:4.
Turnaju i tento rok prialo počasie a tak prišlo veľa fanúšikov, ktorí videli veľmi dobrý šport, ale mnohí prichádzali kvôli povestnému gulášu. Kuchárom sa podarilo navariť sedem veľkých kotlov dobrého gulášu a mnohí neodolali a dopriali si i viac porcií. Po guláši chutilo i slovenské pivo a víno od sponzorov.
Organizátori ďakujú vedeniu TJ Baník Pezinok za poskytnutie ihriska, Mestu Pezinku a ostatným sponzorom za pomoc a podporu. Bez tejto pomoci by sa nedal organizovať takýto turnaj a tak dúfame v štedrosť sponozorov i pre nasledujúci, v poradí 11. ročník, ktorý sa uskutoční v tradičnom termíne, v poslednú júnovú sobotu.


Ohodnoťte článok: