Plejáda hviezd na HODOKVASE

Alena Mikovičová / Júl 2005 / Prečítané 1710 krát
   Najväčšou hviezdou na tohtoročnom festivale HODOKVAS, ktorý sa opäť uskutoční v Pezinku od 18. do 20. augusta, bude britská hitová funkygroovová formácia The Brand New Heavies, ktorá počas svojej 13-ročnej existencie vydala viacero multiplatinových albumov. Táto skupina je slovenskému publiku vďaka svojej vysokej hranosti v rádiách veľmi známa. The Brand New Heavies vystúpia na Hodokvase v sobotu 20. augusta večer na hlavnom pódiu. Okrem nich uvidíme na aj nemeckú punkovú stálicu Die Toten Hosen a švédsku crossoverovú skupinu Clawfinger, ktorá zasiahla európske (nielen) rockové hitparády niekoľkými hitmi.
Medzi ďalšie hviezdy tohtoročného Hodokvasu patria londýnski hip-hopoví producenti The Herbaliser, ktorí odohrajú svoj koncert s ôsmimi fantastickými hudobníkmi na pódiu po prvýkrát vo východnej Európe. Vo štvrtok vystúpi na Hodokvase aj francúzsky predstaviteľ world music a známy rebelant Rachid Taha. Ďalšími zaujímavými účinkujúcimi sú nemecký hudobník, žijúci v Chile a dnes už kultová postava svetovej electro-latino scény Seňor Coconut, britská punková formácia G.B.H., The Selecter (súčasníci a kolegovia dnes už legendárnej formácie Madness) a vynikajúce koncerty z minulých ročníkov zopakujú britské formácie Zion Train a The Dhol Foundation. Početné zastúpenie má aj ska, uvidíme ska-otca z Nemecka Dr. Ring Ding-a, francúzsku skupinu La Ruda či drážďanských Yellow Umbrella. Spomedzi kvalitne zastúpených českých kapiel uvidíme Monkey Business, Sunshine, Tata Bojs, Ohm Square, či objav českej scény Mojmír Papalescu & The Nihilists. Napriek všetkým zahraničným menám si na Hodokvase našli miesto aj slovenské skupiny Vidiek, Polemic, Chiki Liki Tu-a, Horkýže Slíže, Le Payaco, Mango Molas či Zóna A. Zahrajú si aj nádeje slovenskej scény Tina s live bandom, Vetroplach, Metropolis, Sedatívum a mnoho ďalších.
Novinkou na tomto ročníku Hodokvasu bude dvojdňový CS Hip Hop Park, open-air pódium, kde bude v piatok a sobotu prebiehať hip-hopový maratón, počas ktorého sa predstaví kompletná špička slovenskej a českej scény.
V tanečnej aréne budú vo veľko-kapacitných stanoch umiestnené štyri kryté pódiá s podlahou. V piatok v noci uvedie v tech/prog stane svoj set anglický DJ Funk D´Void, ktorý patrí k popredným londýnskym producentom, v sobotu predvedie svoju mixáž tiež londýnsky producent DJ Barry Gilbey. Druhé pódium tanečnej arény bude venované drum´n´bassu, kde odohrajú sety súčasní úspešní anglickí DJs Cyantific a Calyx, českí Im Cyber a Juanita Juarez a niekoľko slovenských dídžejov. V spolupráci s hlavným mediálnym partnerom je postavený line-up tretej tanečnej scény Café del fun, kde sa bude hrať minimal a chillout v podaní popredných slovenských predstaviteľov tejto scény a ako špecialita vystúpia v sobotu členovia známeho zoskupenia Madrid De Los Austrias (Heinz Tronigger DJ set) z Rakúska, ktorí odohrajú aj live koncert.
Hodokvas to však nie je len hudba. Divadelný stan tento rok otvorí známe ruské divadlo Teatro Novogo Fronta s predstavením
Prvotné príznaky straty mena. Predstavia sa aj české súbory Kvelb a Komediokraft. V divadelnom stane bude v piatok a sobotu v poobedňajších hodinách prebiehať každoročný Literárny Cirkus K.K. Bagalu a v nočných hodinách bude projekcia filmov z fondu slovenskej kinematografie. Prezentovať sa bude aj výtvarná skupina Kovan, ktorá vytvorí tradičnú festivalovú sochu.
Na priestore s rozlohou 160 000 m2˛ bude umiestnený festivalový areál s pódiami a stanovým mestečkom. To bude tento rok celé oplotené a parkovacie miesta budú umiestnené na vedľajšej lúke. Pre očakávanú zvýšenú účasť návštevníkov festivalu pripravili organizátori dvojnásobný počet spŕch a mobilných WC, prístup k vode budú mať návštevníci festivalu aj po jeho ukončení v nedeľu 21. augusta v doobedňajších hodinách. Parkovanie automobilov bude bezplatné a na parkovisku bude zabezpečená nepretržitá parkovacia služba.
Ďalšie novinky, všetky potrebné informácie a program festivalu nájdete na stránke www.hodokvas.sk .

Ohodnoťte článok: