Smutný zážitok LIST ČITATEĽA

Jozef Guštafík / Júl 2005 / Prečítané 2168 krát
  V pondelok 11. júla sa mi stala taká vec, ktorá ma nahnevala. Už druhý rok sme sa rozhodli, že si skrášlime terasu v našej cukrárni na Cajlanskej ulici kvetinami a vysadili sme dva hrantíky s letničkami a osadili sme ich na zábradlie na terasu. Tešili sme sa ako nám kvetinky krásne kvitnú – hnojili a polievali sme ich a spoločne s našimi zákazníkmi sme obdivovali dokonalosť prírody, ale zrejme sme neboli sami, kto sa tešil. Boli to aj zlodeji, či zlodej, lebo v tom najkrajšom rozkvete si ich prišiel zobrať, kompletne aj s držiakmi na hrantíky!
Možno je to v čase teroristických útokov malicherné, ale aj tak neviem, ako sa môže niekto tešiť z toho, že ukradne hrantík, rohožky spred dverí, kvety, sviečku, vázu so svietnikom z cintorína...!
Aj minulý rok nám niekto jeden hrantík ukradol, bolo to počas Hodokvasu, mysleli sme si, že to bol niekto z jeho účastníkov, no asi nie, zlodej si len spravil chuť.
Chodíme do sveta a vidíme, ako si ľudia skrášľujú svoje domy a obchody, reštaurácie a možno aj cukrárne. Možno im len závidieť. Nás už prešla chuť.


Ohodnoťte článok: