Chceme vybudovať bezpečné ihrisko

kd / Júl 2005 / Prečítané 1619 krát
Milí rodičia, najmä zo sídliska Juh, všimli ste si, že nám chýbajú kvalitné a pre malé deti bezpečné detské ihriská? Tento stav chceme zmeniť. Prichádzame s projektom Zdravé ihrisko – zdravé deti, v rámci ktorého by sme radi zrekonštruovali menšie ihrisko na Bratislavskej ulici.
Najťažšie je však zohnať peniaze na túto dobrú vec pre deti. Doposiaľ nám ponúkli pomoc REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia, Mesto Pezinok, Záhradný raj, Ing. Marian Gašparovič – AGAMA, Daniel Babiak a Martin Baričič, Drevovýroba – FRAŇO a Milan Demovič st.
Za finančnej podpory Revie a nemalej pomoci Záhradného raja môžeme zakúpiť šmykľavku, bezpečnú i pre 1 – 2 ročných drobcov. Firma Agama a Dravovýroba – Fraňo nám zabezpečila lavičky priamo na obrubníky pieskoviska (montujú ich ochotní rodičia) i stôl s lavicami pre rodičov – na spríjemnenie chvíľ počas dozoru na deti. S pomocou Mesta Pezinka na ihrisko, nachádzajúce sa takmer celý deň v tieni bytoviek, osadíme zakúpené zariadenia, aby naša námaha nevyšla nazmar, a bezpečnejšie spojazdníme už existujúce hojdačky. Toto všetko vymaľujeme, nech sa deti tešia z ihriska plného farieb.
Po získaní nových donorov (sponzorov) dokúpime ďalšie zariadenia – vláčik, motorku či auto na strunke, kolotoč..., ale hlavne vybudujeme plot okolo celého ihriska. Ten chceme zo zdravotných dôvodov, lebo dobre vieme, ako je to so psíkmi a mačkami na sídliskách. Aspoň čiastočne chceme udržať ihrisko zdravé a bezpečné pre naše deti.
Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc, finančnú, materiálnu či osobnú pri maľovaní, udržiavaní alebo pri zabezpečovaní rekonštrukčných prác. Privítame každú ochotnú ruku a pomoc, i tú najmenšiu.
Organizátorkou projektu Zdravé deti – zdravé ihrisko je Katarína Demovičová, tel. č. 0904 540 905.


Ohodnoťte článok: