Komu má slúžiť Gastropasáž?

Ján Hladký / Júl 2005 / Prečítané 1997 krát
  Kto chodí cez tzv. Gastropasáž (podchod) z ulice M. R. Štefánika smerom na Záhradnú, vie, že je to škaredý, nehygienický a v noci dosť nebezpečný priechod pre ľudí. Pýtam sa, komu vlastne priechod má slúžiť? Chodcom, podnikateľom či ich autám? V noci tu počuť hlasné debaty pracovníkov Bagety i chodcov, ktorí sa zastavujú pri oknách tejto prevádzky, ktorá nemá sklá zakryté, ako je to inde. Od tretej ráno začína štartovanie áut z pekárne, búchanie s dverami pri nakladaní, hlučné rozhovory, čo ruší nočný pokoj. Ak niečo nebodaj poviete šoférom, dočkáte sa spŕšky hrubých slov.
Kedysi bola na stene od Štefánikovej ulice tabuľa Zákaz vjazdu, ale tá je už preč. Dnes podchodom prechádzajú autá, alebo tu parkujú, čo toleruje aj mestská polícia. Prečo?
Pasáž je neosvetlená, hrozí tu prepadnutie ľudí; špinavá, mnohým okoloidúcim v noci slúži ako WC. Neraz tu vidieť aj pobehujúce hlodavce.
Komu vlastne pasáž patrí? Čo na to Mesto a Mestská polícia? Nikto zo zainteresovaných nevidí tento stav? Nebolo by lepšie Bagetu presťahovať na iné, vhodnejšie miesto, kde by nestrpčovala život občanom, ktorí tiež majú právo na pokoj a zdravé životné prostredie? O tomto sa už pohovorilo mnoho, ale vecné pripomienky doteraz neboli riešené. Prečo?

Ohodnoťte článok: