V MBK Pezinok vládne spokojnosť so sezónou

pr / Jún 2005 / Prečítané 2020 krát

   Nováčik I. ligy, basketbalisti MBK Pezinok, vstupoval do tejto sezóny s jednoznačným cieľom – zachrániť sa. Po náročnej základnej časti, keď v skupine západ bojovali o postup do finálovej skupiny, sa napokon v jej poslednom dvojkole rozhodlo o postupe Pezinčanov a tým aj o ich záchrane. Vo finálovej skupine, už pod vedením trénera Pavla Weissa, hral mladý pezinský kolektív uvoľnene a zo štrnástich zápasov vyhral päť a na domácej palubovke potrápil aj postupujúci HBK Prievidza. Práve finálovú časť nám zhodnotil tréner Pavol Weiss:
 – Myslím si, že v klube vládne spokojnosť, nečakali sme, že obsadíme 6. miesto, veď vlastne už postup do tejto skupiny bol pre nás plusom, primárny cieľ bol záchrana. Potešilo nás viacero zápasov – hneď ten prvý v Petržalke, oba zápasy s Banskou Bystricou, vlastne všetky víťazné. Sklamaním boli oba zápasy s Trnavou a zápas s ŠKP Bratislava. Potešili aj zápasy proti skúseným ligovým mužstvám, povedzme doma s Prievidzou, v Michalovciach, či zápasy s Pov. Bystricou. Hoci sme v nich prehrali, chalani skúsených súperov potrápili.
l Aké sú vaše poznatky z doterajšieho pôsobenia pri mužstve – na čom sa dá stavať a v čom treba pridať?
Keďže sme mladé družstvo a máme možnosť dostatočne trénovať, musíme využiť tieto možnosti, čiže hrať behavejší, fyzickejší basketbal. Nemôžeme sa spoliehať na na postupné útoky. Behavosť a agresivita v útoku aj v obrane by mali byť našimi devízami, to sa potvrdilo už počas tejto sezóny. V tých zápasoch, kde sme diktovali tempo hry agresívnou obranou a protiútokmi sa to odzrkadlilo aj na výsledku. Negatívom je disciplína, či už herná alebo osobná, prejavuje sa to najmä v dochádzke. Na tomto musíme popracovať, ak sa to podarí, potom sa musí zlepšiť aj výkon družstva. Súvisí s tým aj pracovitosť na tréningu. Všetci hráči okrem kapitána M. Červenku sú veľmi mladí, majú perspektívu. Všetko je teda na nich, len čo ich prístup bude zodpovedať našim požiadavkám potom nastane aj zlepšenie.
l Nastanú v kádri nejaké zmeny? Aký cieľ máte do budúcej sezóny?
Chceli by sme opäť byť vo finálovej skupine a tam sa posunúť o nejaké miesto vyššie. Chceme sa posilniť, ale myslím si, že ak by ostala aspoň kostra súčasného kádra, tak je to reálny cieľ. O zmenách v kádri je však ešte priskoro hovoriť.


Ohodnoťte článok: