Spomienka na roky detstva

Ing.Oľga Trstenská / Jún 2005 / Prečítané 2039 krát
"Spomienka na prekrásne chvíle", takto znela myšlienka, ktorá bola vyjadrená v pozvánke na stretnutie spolužiakov zo ZŠ Grinava po 35 rokoch.
Stretnutie bolo úžasné, mám krásny zážitok, preto sa chcem s ním podeliť.
V sobotu 21. mája si do reštaurácie Silván v Limbachu na najkrajšie roky detstva prišlo zaspomínať 45 dospelých ľudí. Boli to už nie 15 roční, ale zrelí, životom skúsení päťdesiatnici. Bolo to stretnutie jednej veľkej rodiny. Celá akcia bola veľmi pekne zorganizovaná a niesla sa v srdečnej atmosfére, ktorá trvala až do rána.
Som rada, že som sa na tomto stretnutí mohla zúčastniť ako jedna z ich triednych učiteľov. Cítila som sa medzi nimi veľmi dobre. Odchádzala som nadšená a šťastná, s obdivom, aké majú títo ľudia veľké srdcia, plné lásky, s ktorou sa vedia podeliť nielen so svojimi rodinami, rodičmi, súrodencami, ale našiel sa ešte kus lásky aj k spolužiakom, s ktorými prežili deväť rokov.
Všetci si zaspomínali na školské roky, o ktorých sa vyjadrovali, že boli to ich krásne chvíle. Keď som sa tam dozvedela, že som učila a učím ich deti na Obchodnej akadémii v Pezinku, želám si aby aj táto mladá generácia mala také veľké srdcia, plné lásky, ako ich rodičia.

Ohodnoťte článok: