Dôchodcovia na výlete na Orave

Výbor JD / Jún 2005 / Prečítané 1965 krát
Výbor Miestnej organizácie Jednoty dôchodcov v Pezinku zorganizoval pre svojich členov 3-dňový zájazd do Zuberca – Roháče.
Prvý deň sme mali niekoľkohodinovú zastávku v Žiline, kde sme si prezreli zrekonštruované centrum mesta, ktoré tvorí Mariánske námestie, Námestie A.Hlinku a pešia zóna. Potom sme pokračovali v ceste na Oravu do Zuberca, kde sme sa ubytovali.
Druhý deň sme boli na nákupoch v Jablonke, potom sme mali zastávku v Oraviciach, kde sme si pozreli staré i nové termálne kúpaliská, a keďže nám počasie prialo, tak i krásnu oravskú prírodu. Záver patril návšteve múzea Oravská dedina v Brestovej.
Posledný deň sme sa vyviezli autobusom do lyžiarskeho areálu Zverovka, odtiaľ tí zdatnejší išli na pešiu túru do Spálenej doliny, ostatní sa zúčastnili na ľahšej vychádzke na partizánsky cintorín, kde sme si uctili pamiatku dvadsiatich slovenských partizánov, ktorí položili svoje životy za naše oslobodenie.
Cestou domov sme sa ešte zastavili v Dolnom Kubíne v Múzeu P. O. Hviezdoslava a posedeli sme si v kolibe pri výborných bryndzových haluškách.
Ďakujeme Mestu Pezinku, ktoré nám prispelo finančnou čiastkou na tento pekný výlet a pani Zouzalíkovej za organizáciu zájazdu.

Ohodnoťte článok: