Prezentácia ľudovej kultúry

zf / Jún 2005 / Prečítané 2226 krát
  V dňoch 2. a 3. júla sa uskutoční v Pezinku III. ročník Malokarpatského festivalíku tradičnej kultúry NÁVRATY 2005.
Cieľom tohto podujatia je širenie a udržiavanie tradícií a ľudovej kultúry Malokarpatského regiónu so zameraním na prezentovanie miestnych zvykov, tradičných remesiel a hudobného a tanečného folklóru.
V priestoroch pred Zámkom v nedeľu 3. júla od 15. hod. sa predstavia folklórne súbory, ľudové hudby a sóloví speváci. Účinkovať budú Detský folklórny súbor (DFS) Husiarik zo Slovenského Grobu, DFS Dudvážtek Križovany nad Dudváhom, DFS Juríček Vajnory, Vajnorský okrášľovací spolok, FS Žofia Bohdanovce, ZUŠ Pezinok, FS Mladosť Šenkvice a FS Lipka Dubová.
Festivalu bude predchádzať Škola remesiel, ktorá sa bude konať v sobotu 2. júla od 10.00 do 13.00 hod. v priestoroch pred Starou radnicou. V rámci tvorivých dielní sa budú prezentovať ľudoví umelci a zároveň okoloidúci si budú môcť niektoré remeslá vyskúšať na "vlastnej koži". Ak sa chcete naučiť maľovať na sklo, pracovať na hrnčiarskom kruhu, tkať, zhotoviť si drôtený šperk či výrobok z dreva, príďte pred Starú radnicu.
Neodmysliteľnou súčasťou nedeľného programu bude prezentácia a predaj tradičných domácich gastronomických špecialít.
Hlavnými organizátormi podujatia sú REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia a Malokarpatské múzeum Pezinok, spoluorganizátormi Centrum voľného času, Kultúrne centrum a Mesto Pezinok.

Ohodnoťte článok: