Dychovky v preši

František Féder / Jún 2005 / Prečítané 2003 krát

   Spolok dychová hudba Cajlané, Kultúrne centrum Pezinok a Fanklub Cajlané pripravujú V. ročník Medzinárodného súťažného festivalu dychových hudieb DYCHOVKY V PREŠI.
Po dva augustové dni (v sobotu 20. a v nedeľu 21.) budú v Pezinku znieť hudobné nástroje desiatich dychových hudieb z Poľska, Rakúska, Nemecka, Maďarska, Česka a Slovenska. Prekvapením jubilejného ročníka bude mládežnícka dychová hudba s mažoretkami z Veselí na Morave, ktorí iste presvedčí, že tento hudobný žáner neobľubuje len staršia generácia.
Festivalový maratón sa začne večer 19. augusta svätou omšou za zomrelých a žijúcich muzikantov dychovej hudby v Pezinku (o 19. hod. v Dolnom kostole). Sobotný program bude pozostávať z raňajších sprievodných koncertov na trhovisku na Kupeckého ulici. Dychové orchestre z Poľska, Nemecka a DH Cajlané budú podvečer koncertovať na nádvorí Zámku. V nedeľu doobeda budú opäť sprievodné koncerty v uliciach mesta. Poobede o 13.30 hod. sa zúčastnené hudby zídu pred Domom kultúry, odkiaľ sa spoločne presunú na nádvorie Zámku. Hlavný súťažný program začne o 14. hod. Vystúpia v ňom aj hosťujúce kapely z Nemecka a Česka. Na 19. hod. je naplánovaný Mega koncert (spoločné vystúpenie všetkých hudieb) a po ňom bude vyhlásenie výsledkov. Záver celého podujatia bude patriť veselici s Mistříňankou.
Vstupenky na sobotný program budú stáť 30 Sk, na nedeľný 80 Sk. Predávať sa začnú už 8. augusta na vrátnici v Dome kultúry.


Ohodnoťte článok: