Prípravy HODOKVASU v plnom prúde

am / Jún 2005 / Prečítané 2045 krát
Po minuloročnom mimoriadne úspešnom ročníku sa v auguste už po šiesty raz uskutoční multimediálny open-air festival HODOKVAS 2005. Festival sa stal s priemernou dennou návštevou pätnásťtisíc návštevníkov druhým najväčším festivalom tohto druhu na Slovensku. Tento rok sa opäť uskutoční pri Polesí na Malackej ceste v termíne od 18. do 20. augusta 2005.
   Návštevníci sa už teraz môžu tešiť na najväčšiu hudobnú augustovú udalosť na Slovensku, pretože uvidia viacero svetovo známych skupín, ako napr. Die Toten Hosen z Nemecka, anglickú hiphopovú legendu Herbaliser, francúzku hviezdu world music Rachida Tahu, či ďalšie známe skupiny ako Selecter, Seňor Coconut alebo Dr.Ring Ding. Z českých skupín vystúpia napr. Monkey Business, Tata Bojs, Sunshine a nebudú chýbať ani najznámejšie slovenské skupiny Made to Mate, Polemic a veľa ďalších. Program festivalu budú ašte organizátori priebežne dopĺňať o ďalších zaujímavých interprétov a skupiny.
Ako každý rok, aj v tomto roku pripravuje Hodokvas pre svojich návštevníkov výtvarné performance, nebude chýbať ani festivalová socha a počas troch dní trvania festivalu bude prebiehať už zavedený Literárny cirkus a divadelné predstavenia.
Novinkou tohtoročného Hodokvasu bude aj tretie open-air pódium, ktoré bude venované hiphopu a predstaví sa na ňom celá súčasná česká a slovenská špička tohto mimoriadne frekventovaného hudobného štýlu.
Po organizačnej stránke pripravili organizátori pre návštevníkov niektoré zmeny, ktoré budú smerovať ku skvalitneniu služieb, ako je oplotenie stanového mestečka, podlahy v tanečných stanoch a veľkokapacitné gastro stany.
Program festivalu bude pred začiatkom oficiálnej mediálnej kampane prístupný na internetovej stránke festivalu www.hodokvas.sk.


Ohodnoťte článok: