Cyklomaratónci spoznávali južnú Moravu

pr / Jún 2005 / Prečítané 2099 krát

   Tretí ročník cyklomaratónu bol zatiaľ najväčším v krátkej histórii tohto podujatia. Platí to nielen o počte dní a kilometrov, ale aj o množstve účastníkov. Na štvordňovú púť sa vo štvrtok 2. júna o 9.00 hod. vydalo 49 cyklistov. Prvá etapa, ktorá merala 95 km, ich zaviedla do Moravského Svätého Jána. Odtiaľ na druhý deň smerovali do Autokempingu Apollo, ktorý leží medzi Břeclavou a Lednicami. V sobotu, počas 3. etapy, si účastníci mohli vybrať dva okruhy po juhomoravských vínnych cestách. Záverečná etapa viedla po náučnom chodníku popri rieke Morave cez Rakúsko až do Pezinka. Spolu najazdili cyklomaratónci počas štyroch etáp približne 310 kilometrov. Výhodou bolo, že autor tratí Peter Šebo myslel na všetky výkonnostné kategórie a pripravil viacero variantov trás.
Podľa slov koordinátorky Cyklomaratónu Ing. Evy Lupovej bolo cieľom tohtoročného cyklomaratónu okrem športových výkonov aj oboznámenie s regiónom južnej Moravy a tiež utužiť staré priateľstvá a získať nových priateľov. Rolu animátora skvele zvládol Peter Wittgrúber, ktorý svojimi znalosťami histórie ohúril aj miestnych obyvateľov. Pre účastníkov bola pripravená aj degustácia vín juhomoravského kraja.
V budúcom roku povedie trasa tohto športovo-poznávacieho podujatia do povodia Dunaja, na južné Slovensko a severné Maďarsko.