Ľubo Roman: Pezinok je lídrom vidieckych miest

Milan Oravec / Jún 2005 / Prečítané 2430 krát

Bratislavský župan Ľubo Roman (vľavo) s hlavnou organizátorkou, riaditeľ- kou Malokarpatského mú- zea v Pezinku Danou Kopálovou pri jednom zo stánkov na Keramických trhoch.


Častým hosťom Pezinka i celého nášho regiónu, je predseda Bratislavského samosprávneho kraja Ľubo Roman. Využili sme jeho prítomnosť na Keramických trhoch a spýtali sme sa ho, ako vníma toto podujatie i naše mesto Pezinok.
Bol som veľmi rád, že sa Keramické trhy v Pezinku v minulom roku vydarili, preto sme sa rozhodli, že ich budeme podporovať. BSK mohol dať už v tomto roku na toto podujatie aj peniaze, ktoré po fiškálnej decentralizácii spolu s poslancami prideľujeme na zmysluplné veci, ku ktorým túto akciu jednoznačne zaraďujeme.
l Pán predseda, zaujímalo by nás, ako vnímate Pezinok v rámci kraja?
Pezinok sa úžasne mení, každý mesiac, každý polrok, kto sem príde, musí byť prekvapený, ako toto mesto začína mať svoju vlastnú tvár, svoju kultúru, jedinečnú atmosféru. Je to nesmierne živé mesto. Som veľmi rád, že je tiež dobrá spolupráca s primátorom a jeho zástupcami. Niektoré mestá ešte za Pezinkom zaostávajú, ja ho považujem z tých vidieckych miest za takého lídra mojej predstavy, ako by to malo vyzerať. Preto držím Pezinku a jeho občanom palce. Priznám sa, že sem rád chodievam, aj keď mám nejakú zahraničnú návštevu. Naši hostia sa nezaujímajú len o Bratislavu, ktorá je ozaj krásna a musíme jej samozrejme pomáhať, chcú vidieť aj jej okolie.
l Aký máte názor na snahy niektorých bratislavských predstaviteľov odčleniť okresy Pezinok, Malacky a Senec od Bratislavského kraja a priradiť ich k Trnave?
Považujem to za nerozvážne, som zásadne proti, lebo na rozdiel od mnohých z nich tento región za roky pôsobenia vo funkcii župana dobre poznám, viem ako to funguje smerom do Bratislavy a von z Bratislavy. Mojim snom zostáva urobiť takú infraštruktúru, aby človek v tomto regióne mal dobrý pocit, bol rád, že tu žije. Chcem dosiahnuť to, aby nám ostatní závideli, a nielen na Slovensku i v zahraničí.Ohodnoťte článok: