Riziková križovatka pri plavárni

Milan Oravec / Jún 2005 / Prečítané 1971 krát
Chcel by som dať kompetentným do pozornosti križovatku pri pezinskej plavárni. Problémom je, že máloktorý vodič tu rešpektuje dopravné značenie, podľa ktorého prednosť v jazde majú vozidlá vychádzajúce od plavárne (sprava). Dennodenne tu vznikajú rizikové situácie, najmä vtedy, keď cez križovatku bezohľadne a raketovou rýchlosťou jazdia doslova kaskadéri.
Väčšina tiežvodičov prehliada značku (aj zvislú aj vodorovnú) a považuje tento výjazd za akési vyústenie zo sídliska (či poľa). Možno by pre zlepšenie stačilo výraznejšie označenie na ceste, prípadne posunutie zvislej značky bližšie ku križovatke.
A keď už by sa chlapci z polície prešli do týchto končín, mohli by, najmä počas zápasov v hale, usmerniť aj ďalších neporiadnikov, ktorí parkujú na tráve, len aby boli čo najbližšie k hale či plavárni. Keď už vyznávajú športy, mohli by tých 10 či 20 metrov prejsť pešo z blízkeho parkoviska.

Odkaz redakcie:
Na problematickú križovatku pri plavárni sme upozornili primátora mesta Olivera Solgu, ktorý prisľúbil, že na zvýšenie bezpečnosti namontujú na cestu spomaľovacie retardéry.


Ohodnoťte článok: