Májové popoludnie v Grinave

R. Šmahovská / Máj 2005 / Prečítané 1435 krát
Vrátili sme sa do čias, keď celá naša dedina žila ako jedna rodina. Slávnostné bolo ovzdušie i atmosféra. Zišli sa tu ľudia všetkých vekových kategórií, aby si pripomenuli 60. výročie oslobodenia našej vlasti, pozdravili mamičky k ich sviatku a privítali jar pri tradičnom grinavskom máji.
Podujatie zorganizovala Občianska iniciatíva Grinava v spolupráci s poslancami Mestského zastupiteľstva za našu časť mesta. O kultúrny program sa postarali dychová hudba Grinavanka pod vedením D. Šmahovského, deti zo Základnej školy s materskou školou Orešie, spevácky zbor Jajoba a členovia cirkevného speváckeho zboru Grinava. O občerstvenie sa pričinili členky výboru dôchodcov.
Poďakovanie patrí aj Mestu Pezinku, Petrovi Vachovi z Grinavy, Vinohradnícko-vinárskemu družstvu podielnikov Karpaty, DJ Edovi, Okresnej organizácii ĽS-HZDS Pezinok a poslankyni Ing. Diane Štrofovej.
Všetkých prítomných oslovil slogan, ktorý tu zaznel: Menej vzdychaj, viac spievaj, menej hovor o láske, viac miluj, menej vrav, viac uvažuj, menej sa vyhrážaj, viac odpúšťaj, menej kritizuj, viac pomáhaj. Ak to učiníš budeš šťastný a šťastní budú aj ostatní.

Ohodnoťte článok: