Bez chýbajúcich smečiarok len na 8. miesto

pr / Máj 2005 / Prečítané 1493 krát
  Už v minulom čísle sme informovali, že volejbalistky VTC Pezinok obsadili v tomto ročníku extraligy žien konečné 8. miesto, keď im nevyšlo naj-mä play off, v ktorom nevyhrali ani jeden zápas. O zhodnotenie uplynulej sezóny sme požiadali trénera Ľuba Stražaya:

 – Na začiatku prípravy nás zaskočil výpadok smečiarok. Nemečkayová sa k nám mala pripojiť po dlhodobom zranení až 1. októbra, napokon však vôbec nenastúpila, Ferancová sa zranila hneď v druhý deň prípravy a s únavovými zlomeninami nohy laborovala v podstate celú sezónu. Síce sa nám podarilo na hosťovanie vybaviť Bednárovú z Doprastavu, tá ale nesplnila naše očakávania. Situáciu sme potom riešili presunom ostatných hráčok. V podstate až do konca roka sme hľadali optimálnu zostavu a v tomto období sme tesne 2:3 prehrali niekoľko zápasov, ktoré nám v konečnej tabuľke chýbali k tomu, aby sme do play off išli z lepšej pozície. Najlepší volejbal sme hrali od začiatku roka, odohrali sme výborný GALA cup, chytili sme sa v lige a naša forma stúpala, pripravovali sme sa na play off.
l Play off vám však nevyšlo podľa predstáv...
Zaskočilo nás nie práve najčestnejšie konanie Slávie UK, nášho štvrťfinálového súpera. V čase keď naša forma gradovala a dievčatá boli na súpera nabudené, využila Slávia medzeru v pravidlách a oddialila začiatok série. To nás rozhodilo, navyše sme mali dlhú zápasovú pauzu. Prvý zápas sme zahrali slabo, v ďalších sme sa síce zlepšili, ale už to nestačilo. Navyše nás po prvom zápase postihli aj zdravotné problémy. Po vypadnutí vo štvrťfinále hráčky stratili motiváciu a prehrali sme aj ďalšie dve série.
l Aké zmeny nastanú v kádri a čo pripravujete do novej sezóny?
Opúšťa nás Bednárová, ktorej sa skončilo hosťova-nie, odchádzajú aj Urbánková a Kollárová, Kleskeňo-vá sa už bude venovať len trénerstvu. Do prípravy sa zapojí mladá Rybárová z našej liahne, rátame aj s príchodmi viacerých hráčok, všetko sa však dorieši v najbližších týždňoch. Pripravujeme samozrejme tradičné turnaje. V polovici septembra sa volejbaloví priaznivci majú na čo tešiť, chystá sa nevídaný Pezinský strapec a tiež tradičný Turnaj priateľov.
l Čo vás v uplynulej sezóne najviac potešilo a čo sklamalo?
Potešili ma výkony mladých hráčok Bujdošovej a Nestarcovej, ktoré podávali najspoľahlivejšie výkony a tiež ma potešil príchod mladej talentovanej nahrávačky Slobodovej, ktorá najmä na jar, keď bola zdravá, ukázala, že môže byť prísľubom do budúcnosti. Spoľahlivé výkony podávala aj kapitánka Lenka Osvaldová. Sklamali ma už spomínané výpadky smečiarok a tiež Bednárová, ktorá vôbec nesplnila, čo sme od nej očakávali.
Spokojnosť môžem vysloviť aj s tradične dobrou prácou s mládežou v našom klube, tréneri Martiš, Grúber, Andel, Filípek a Kleskeňová urobili výbornú prácu za čo im patrí poďakovanie. Úprimné a srdečné poďakovanie patrí aj našim sponzorom a reklamným partnerom a všetkým, ktorí nám v sezóne nejakým spôsobom pomohli. Samozrejme vďaka patrí aj divákom, ktorí na našich zápasoch vytvárali atmosféru, v ktorej sa vždy dobre hralo.


Ohodnoťte článok: