Chuligánstvo bez konca?

Dr. Jozef Aulitis, CSc. / Máj 2005 / Prečítané 1461 krát
ilustračné foto   Prednedávnom som zistil na troch garážach na ulici 1. mája (v susedstve futbalového ihriska) novinku: boli počmárané nevkusnými, odpornými výtvormi. Takéto znehodnotenie je nielen finančným, vecným i časovým zaťažením ich vlastníkov, ale na druhej strane poukazujú na ponižujúcu kultúru sprejerov, je svedectvom nižšej úrovne ich IQ. Inak povedané je to bezohľadnosť, až primitivizmus ich autorov. Zrejmý je tu i nedostatok výchovného vplyvu rodičov (a azda i škôl, ktoré zatiaľ neidentifikovaní jedinci navštevujú).
Ako zamedziť výčiny takýchto svojráznych tvorcov? Veľa môžu urobiť hlavne rodičia, ďalej školy, ale aj verejnosť, ktorej by takáto "aktivita" nemala unikať. Bokom by tiež nemali byť (podľa možností) ochrancovia verejného poriadku ani príslušníci polície. A tieto ľudské elementy by nemali ostať bez trestu, na poučenie i výstrahu by mali byť primerane "ocenené".
Pred niekoľkými dňami sa touto problematikou zaoberali aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky a prijali zákonné opatrenia na stíhanie "umeleckých" výčinov jednotlivcov, či partií.

Ohodnoťte článok: