Ad: Zničený cyklochodník (Pezinčan č. 4/2005)

Ján Jurkovič / Máj 2005 / Prečítané 1945 krát
Skutočne nie je možné, aby taká rozsiahla stavba, akou je cyklochodník medzi dvoma mestami, bola v kompetencii niekoľkých nadšencov. Samozrejme im patrí vďaka a obdiv, že sa do niečoho takého vôbec pustili, ale vybudovanie kvalitného a samozrejme asfaltového chodníka a s kvalitným značením a zabezpečenou údržbou do budúcnosti je jednoznačne v kompetencii príslušných mestských samospráv. Neverím, že v kase Pezinka, Viničného a Senca sa nenájde tých pár miliónov na realizáciu chodníka. Schválne hovorím iba o pár miliónoch, pretože projekt tohoto druhu je typickým pre financovanie z fondov EÚ. Ide totiž o rozvoj turistiky mikroregiónu a dopravnej infraštruktúry zároveň, a to je presne ten typ projektov, ktoré EÚ financuje prednostne.
  Otázka je, kto to celé organizuje.
Okrem cykloklubov v regióne tu vidím priestor aj pre Pezinský mikroregión, o ktorom ste písali v minulom čísle. Rôznych regionálnych organizácií je bezpočet a väčšinou sa ich činnosť obmedzuje na občasné stretnutia predstaviteľov pri víne a debatu o tom, čo by sa malo robiť. Bol by som rád, keby v prípade Pezinského mikroregiónu išlo prednostne o konkrétnu prácu v prospech regiónu.
Vybudovanie cyklochodníkov v regióne bol výborný začiatok. Okrem pomoci cyklistom a zatraktívnení regiónu pre turistov je dôležité aj to, že ak by chodník budovali lokálne firmy, zostali by peniaze z dotácií v regióne a firmy a ich pracovníci by získali na čas prácu. Dobrý tip pre nadchádzajúcu volebnú kampaň do samospráv. Čo poviete, páni primátori?

Ohodnoťte článok: