Stĺpek po našem

strýco Lajo / Máj 2005 / Prečítané 2014 krát
Taxem sa po dĺhém časy vybral na pezinský fodbal. Na jasen sem chodzíval pravidelne, ale hodne radosci sem nezažil. Vedla mna postupne f prvém polčase zachrýply obidvaja tréneri a v druhém aj vačina dzivákú. Prehry doma neboly žádná výnymka. Teras zme téš síce prehrály, ale ten fodbal nemal chybu. Behavý, útočný, obetavý, radost kukat. Neskúr sem si fšimél, že káder sa od jaseny hodne zmenyl. Ot bránkára aš po najprednejšého útočnýka vačinú mladý šuhaji. Keby sa g výkonom pridal aj rozhotca, móhel byt dojem ešče hlpší. Né, že by nekemu nadržoval, ale kazil hru, zavadzal, upiskovalo mu to. No, nescem to zakrýknut, ale uš sa aj tak teším jako malé dzecko za dva týdne na další zápas. Nescem rýpat, ale ket uš budete dobre odležaný po nedzelném obedze, dvihnyte rit z gauča a dóndzite aj vy, týtok chlapci hrajú fakt dobre a oplací sa to vidzet.
Oslávily zme šedesát rokú ot konca druhej svetovej vojny. Naščascí, né tak jako volakedy, šeci nastúpený na námescí a s červenú zástavu v ruke, ale každý po svojem, jaxa gdo rozhodel. Negdo išél do hór, negdo popŕdal doma pri televýzory, negdo kopel do vrtuly a spravil si rodzinný výlet a boli aj taký, čo robily, a nekerý obešli ty památnyky a položili kvety tým, čo položily ve vojne svoje životy. Ale tak uš to chodzí, šak jak by to vypadalo, keby zme šeci boly rovnaký.
Šeci zme sa tešily na tý hokejové majstrofstvá, tot vedla ve Výdny. Šeci vyprávaly o tém, jak máme najsilnejšé mušstvo za posledné roky, ale, šak to šeci, lebo sa nehrálo f Kanadze. Nygdo ale netušil, že ve Výdny bude aj najslapší led, no, hamba velyká. Nakonec to volajako ututlaly, ale my si to budeme pamatat. Ket uš sem pri tém hokeji, tak na pezinském kanály sem očul kopec rečí a vidzel uš aj vážne plány na umelú ledovú plochu, kerá vlastne bude výc umelá, jako ledová (taxem to pochopil), ale bude sa na nej dat bruslyt. Tak, to sem teda zvedavý, já uš teho moc nenabruslým, ale kuknút bych sa išél. Ináč, gdo z vás bude scet vidzet pezinský zimný štadión, stačí, ket si zažnete televízor, ket bude f Skalyci hokej. Pamatám si, že ten mal stát tu nat starým autoservisem. Ale polytyci šályly dycky a tak majú Skalyčané ze svojho Pálfyho trt (myslým tým za týtok majstrofstvá), ale my s teho našeho parádny zámek aj s parkem gdze bude Cibulák.

Ohodnoťte článok: