Zomrel Ing. Ivan Pessel

Máj 2005 / Prečítané 3124 krát
V sobotu 14. mája sme sa dozvedeli smutnú správu, že náhle skonal exprimátor Pezinka Ing. Ivan Pessel. Nečakane odišiel človek plný elánu, ktorý sa významnou mierou takmer tri desiatky rokov podieľal na budovaní a rozvoji mesta Pezinka, najskôr vo funkciách tajomníka, podpredsedu a predsedu Mestského národného výboru, neskoršie ako primátor Pezinka.
Narodil sa 15. januára 1946 v Pezinku. Bol absolventom Elektrotechnickej fakulty SVŠT v Bratislave, kde pôsobil aj ako vysokoškolský pedagóg – odborný asistent na Katedre elektrických strojov a prístojov. Potom bol krátko zamestnaný na PR Západoslovenských tehelní.
Od roku 1976 Ivan Pessel vykonával funkciu tajomníka MsNV v Pezinku. V roku 1981 sa stal podpredsedom a v roku 1985 predsedom MsNV. Po ukončení činnosti národných výborov v novembri 1990 bol zvolený za primátora mesta. Túto funkciu vykonával do volieb roku 2002. Počas funkcie primátora bol predsedom Združenia miest a obcí Malokarpatského regiónu a členom prezídia Klubu primátorov Slovenskej republiky.
Od roku 2002 pôsobil v mestskej samospráve ako poslanec Mestského zastupiteľstva. Súčasne bol poslancom Bratislavského samosprávneho kraja a riaditeľom bratislavskej firmy
Posledná rozlúčka so zosnulým Ivanom Pesselom sa uskutočnila na pezinskom cintoríne.

Česť jeho pamiatke!

Ohodnoťte článok: