Traja pezinskí džudistickí králi

sš / Apríl 2005 / Prečítané 1902 krát
V sobotu 9. apríla sa v pezinskej Judo hale konali majstrovstvá Slovenska dospelých v džude. V konkurencii celej slovenskej špičky sa domáci pretekári z 1. JC Pezinok prezentovali v skvelej forme. So ziskom troch zlatých, jednej striebornej a jednej bronzovej medaily sa naši džudisti stali najúspešnejším muž-ským družstvom.
Držitelia medailí z majstrovstiev Slovenska dospelých v džude so šéftrénerom Jozefom Tománkom – zľava: Marek Komloš, Milan
Randl, Pavol Jurčík, Marek Valovič, Karol Alföldy.

   V najnižšej hmotnostnej kategórii do 60 kg sa stal slovenským šampiónom Karol Alföldy, ktorý všetkych svojich súperov zdolal na ipon. Milan Randl (do 81 kg) a Pavol Jurčík (do 90 kg) sa tiež prezentovali vo výbornej forme, presvedčivo zdolali svojich protivníkov a vybojovali pre 1. JC Pezinok tituly. Ich vystúpenie je o to cennejšie, že sú obaja ešte len juniori. Blízko k zlatej medaile mal aj Marek Valovič, ktorý v hmotnostnej kategórii do 73 kg podľahol Majdánovi zo Žiliny vo finále až v predĺžení. Bronzovú medailu získal vo váhovej kategórii do 90 kg Marek Komloš, čím skompletizoval pezinskú medailovú zbierku. Na šampionáte sa predstavili aj Matej Vinohradský (9. miesto), Adam Uherek a Tomáš Meleg (obaja bez umiestnenia).
Šéftréner 1. JC Pezinok Jozef Tománek netajil vo svojom hodnotení spokojnosť s dosiahnutými výsledkami:
– Som presvedčený, že o výkonoch, ktoré chlapci podali budú všetci dlho hovoriť aj preto, že pezinské džudo stále napreduje. Na skúšku som postavil na tatami aj troch dorastencov Melega, Vinohradského a Uhereka a aj napriek tomu, že neboli úspešní, určite budú v budúcnosti oporou nášho tímu.


Ohodnoťte článok: