Dni Pezinka v Mladej Boleslavi

redakcia / Apríl 2005 / Prečítané 1421 krát
   Tradičné podujatie prezentácie partnerských miest sa tentokrát uskutočnilo 21. a 22. apríla v Mladej Boleslavi a bolo venované práve nášmu mestu. Z bohatého kultúrneho i spoločenského programu treba spomenúť úspešnú vernisáž výstavy Igora a Júlie Piačkovcov, ktorí v historickej budove Zboru českých bratov predstavili svoje obrazy a grafiku. Štvrtkový večer pokračoval výstavou fotografií a prednesom poézie Evy Šiškovej v budove knižnice. Ľúbozvučnú slovenčinu si prišli vypočuť starší ľudia i študenti.
Na druhý deň sa veľkej pozornosti tešilo naše divadlo PIKI manželov Piktorovcov, až tak, že veľká sála kultúrneho domu Svet nestačila malým návštevníkom. Tí starší sa potešili pri dychovej hudbe Grinavanka v kine Forum, pri ktorej si s chuťou nielen zatlieskali ale aj zaspievali. Úspešné dvojdňové predstavenie umelcov z Pezinka ukončila skupina New Gallop Richarda Cíferského večerným koncertom. Všade, kde Pezinčania vystupovali sa stretli s veľmi srdečnými reakciami publika i záujmom odbornej verejnosti a s ponukou ďalšej spolupráce.
Mnohí ľudia nám pripomenuli aj svoje osobné kontakty, ktoré mali s Pezinčanmi v mladosti a ktoré pretrvávajú až podnes alebo nám prízvukovali, že prišli preto, aby opäť počuli slovenčinu.
Spoločenský program primátora Olivera Solgu, ktorý sa osobne zúčastnil na všetkých podujatiach, bol tiež bohatý. Okrem toho, že vo štvrtok vystúpil v mladoboleslavskom Mestskom zastupiteľstve na druhý deň sa zúčastnil na tlačovej besede so zástupcami mestských i celoštátnych médií. Všetci svorne konštatovali zmysluplnosť takýchto stretnutí a ich kultúrny, spoločensko-politický, ale najmä ľudský rozmer.
Na záver stretnutia sa už konkretizovala náplň budúcoročných Dní Mladej Boleslavi v Pezinku, na ktoré sa už teraz všetci úprimne tešíme.

Ohodnoťte článok: