ZNIČENÝ CYKLOCHODNÍK

Peter Wittgrúber / Apríl 2005 / Prečítané 1823 krát
V čase otvárania cyklotrasy v r.2004   Niektorí z vás možno už vyskúšali cyklochodník do Senca, odovzdaný do užívania vlani v septembri. Určite ste prišli domov sklamaní a znechutení. Pravdepodobne ste poblúdili alebo prišli do miest, kde sa chodník stratil v čerstvo zoranom poli. Váš hnev a sklamanie sú oprávnené. Tieto emócie však treba adresovať ku skutočným vinníkom, pretože Mesto ani realizátori za to naozaj nemôžu.
Už niekoľko dní po otvorení tohto cyklochodníka, ktorý značkovalo 30 cyklistov z Pezinka, sa začala devastácia. Niekto všetky zabetónované smerové značky postupne vytrhal zo zeme. Posledným klincom "do rakvy" bolo rozoranie časti chodníka pri Viničnom (pred Galbovým mlynom). To sa vraj stalo omylom a starosta Viničného Štefan Lenghart prisľúbil nápravu.
Objavujú sa požiadavky, aby bol cyklochodník vyasfaltovaný, aby ho mohli používať aj korčuliari. Toto je však ťažko akceptovateľné, pretože kilometer takého chodníka by stál vyše jeden a štvrť milióna Sk. Kto by to zaplatil? Na vyznačenie cyklotrasy z Pezinka do Senca bolo použitých oveľa menej peňazí.
Našim zámerom bola predovšetkým bezpečnosť, najmä detí, ktoré v zhustenej premávke sa chodia kúpať do Senca, čo je veľmi nebezpečné.
Mnohí sa teraz pýtate, čo s tým, kto chodník opraví? Pravdupovediac, to neviem. Uznáte, že ozaj je ťažko presvedčiť desiatky dobrovoľníkov, aby išli znovu vo voľnom čase značiť chodník a betónovať, keď ich prácu už raz niekto zmaril.

Ohodnoťte článok: