Počítače pre školy

jk / Apríl 2005 / Prečítané 1491 krát
Počas minulého roku dostali všetky základné a stredné školy novú počítačovú učebňu. Tento projekt je známy pod menom Počítače pre školy. Vo viacerých médiach odzneli informácie o tom, že tieto počítače dostali školy z projektu Infovek. Nie je to však pravda. Všetky počítače z projektu Počítače pre školy sú darom súkromnej spoločnosti Deutsche Telekom AG školám na Slovensku. Týmto darom chcel Deutsche Telekom AG podporiť slovenské školstvo a umožniť našim žiakom a študentom prístup k najmodernejším technológiám, akými sú počítače a internet. Hodnota tohto daru dosiahla 1 miliardu Sk.
Projekt Infovek je financovaný zo štátneho rozpočtu a počas minulého roku z neho nebol realizovaný žiadny nákup počítačov pre školy.
Darovaná počítačová učebňa od Deutsche Telekomu obsahovala 5 žiackych a jeden učiteľský počítač s najnovšími technológiami, tlačiarňou, skenerom, tabletom a ďalším vybavením, potrebným na vytvorenie lokálnej školskej počítačovej siete. Na počítačoch je nainštalovaný najnovší softvér, pre školy bolo vytvorené špeciálne Centrum technickej podpory a počas štyroch rokov je pre ne zabezpečený aj bezplatný záručný servis.

Ohodnoťte článok: