Rozbehli sa futbalové súťaže

pr / Marec 2005 / Prečítané 2079 krát

   Po dlhotrvajúcej zime sa počas veľkonočných sviatkov začali nižšie súťaže v bratislavskom regióne. Prvé jarné kolo sa malo hrať už 20. marca, ale pre nespôsobilé terény sa nehralo. Futbalisti PŠC tak začali jarnú časť v nedeľu 27. marca, keď na domácom trávniku zdolali Svätý Jur 4:3.
Pezinčania zimovali na 12. mieste. Počas zimy štartoval PŠC Pezinok v zimnom turnaji Bratislavského futbalového zväzu, kde v konkurencii desiatich tímov skončil na 4. mieste. Dôležitejšie ako výsledky bolo iste to, že tréner Maroš Jakim mal možnosť v deviatich zápasoch otestovať adeptov na pezinský dres. Z jesenného kádra odišiel najlepší strelec Achberger, ktorý spolu s Múčkom ukončili hosťovanie, Kuťka, Čík (obaja do Rače), Krajčovič (do Rakúska) a dlhodobo zranený je Pätoprstý. Do kádra PŠC naopak pribudlo sedem futbalistov: Berzedi, R. Hulák, B. Hulák (všetci zo SFM Senec), Kretter (z hosťovania v Senci), Krasňanský (na hosťovanie z Viničného), Džubák (návrat z hosťovania v Limbachu) a Spišák (hosťovanie z Turne nad Bodvou). Výstrahou by však malo byť, že na zimnom turnaji skončil PŠC posledný v súťaži Fair play.
V IV. lige má štvornásobné zastúpenie Pezinský mikroregión. Najlepšie si na jeseň počínal GFC Grinava, ktorý je na 8. mieste, Slovan Viničné je desiaty, Karpaty Limbach zimovali na 14. mieste a hneď za nimi je Družstevník Slovenský Grob na 15. mieste.