Musicmania v bare u Švarca

Marec 2005 / Prečítané 2435 krát
Hudobný život v Pezinku obohacuje od konca roka projekt MUSICMANIA. Už v minulosti bol Rock bar u Švarca miestom, kde sa hrávali koncerty, ktoré mali tú pravú klubovú atmosféru. Rozšírením priestorov vznikli podmienky na vytvorenie klubu, ktorý by ponúkal isté pravidelné hudobné menu. A tak sa štvrtky stali dňami D, keď si k Švarcovi nájdu cestu všetci priaznivci klubových koncertov už nielen z Pezinka.
Projekt odštartoval 28. októbra vystúpením bratislavskej skupiny SO WHAT?, v ktorej kraľuje sympatická speváčka Sisa. Po nich nasledovali hardrockeri, taktiež z hlavného mesta, skupina Salvation. V novembri ešte vystúpila formácia FEELME a pred Vianocami metalové mláťačky King Diamond Revival, Besnota, Majster kat a na ďalších koncertoch v obmenenj zostave domáci Krtinec a Ján Litecký Šveda + Milan Konfráter. Nový rok (13.1.) začali Pezinčania Karpatskí pastieri. O dva týždne hrala etno rocková kapela Karpatské horké, vo februári Mukatado z Banskej Bystrice, britpopový Rain z Bratislavy a 10. marca pezinsko-senická kapela Introvarts.
Ako podporný prvok projektu vznikla web stránka www.musicmania.konik.sk , ktorá obsahuje informácie o pripravovaných koncertoch, o kapelách, fotografie, fórum...
Koncepcia ráta aj s rovnomennou reláciou Musicmania, ktorej obsahom budú live videoklipy z hudobných podujatí v Pezinku. Jej úvodný diel odvysielala TV PEZINOK začiatkom marca, takže ak vás zaujíma dianie na undergroundovej scéne, nepremeškajte ďalšie diely. Predbežný program: 7.4. Ján Ponka Duban - po dlhej dobe opäť v Pezinku, 21.4. Empty Fridge (neopunk z Rakúska). Vstup zdarma.
Na stretnutie sa tešia autori projektu Paľo Švarc a Petter Bittner.

Ohodnoťte článok: