Povedali nám

pr / Február 2005 / Prečítané 3317 krát

Ocenenie z rúk primátora Olivera Solgu preberá najúspešnejšia juniorka, karatistka Alexandra Horáková.   Po vyhlásení výsledkov ankety o Najlepšieho športovca Pezinka za rok 2004 sme požiadali niektorých účastníkov stretnutia o zhodnotenie minuloročnej sezóny.
Oliver Solga, primátor mesta: -
Som veľmi spokojný s výsledkami našich športovcov v minulom roku. Robia mestu veľmi dobrú reklamu a prispievajú k tomu, že Pezinok sa zviditeľňuje nielen ako mesto vína ale aj kultúry a športu.Teší ma, že sa v našom meste venuje športu veľa detí a mládeže, všetky kluby tu majú bohatú členskú základňu. Takýmito akciami chceme vzdať našim úspešným športovcom poctu a poďakovať i m aj za vzornú reprezentáciu mesta.
Matej Kunert: - Stal som sa majstrom Európy v skokoch za vlekom, bol som druhý na ME v kombinácii za člnmi, takže som veľmi spokojný. V tomto roku už prechádzam medzi dospelých takže musím hlavne poriadne trénovať, lebo tam už je veľmi silná konkurencia.
Na záver Svatava Špániková s viceprimátorom Jozefom Chynoranským vyžrebovali troch výhercov vecných cien.  Svatava Špániková: - Minulý rok bol pre mňa úspešný, bola som tretia na majstrovstvách sveta. Neobhájila som síce titul z roku 2003 ale získala som už svoju štvrtú medailu na MS. Vyhrala som tiež majstrovstvá Slovenska v semi light kontakte.
Alexandra Horáková: - Bol to môj doteraz najúspešnejší rok, keďže som získala bronz na MS. Tento rok bude dúfam rovnako úspešný, chcela by som získať ešte aj vyššie priečky.
 Filip Polc: - Nie som so sezónou spokojný, po dobrej príprave som sa na jar pri tréningu zranil a zlomil som si lopatku. Nestihol som začiatok sezóny a už sa potom ťažko dostáva do tempa. Dosiahol som aspoň niekoľko dobrých čiastkových výsledkov. Tento rok, ak stihnem začiatok sezóny, by to však malo byť lepšie.
Lukáš Barták: - V zime som bol tri mesiace zranený a to ovplyvnilo moju sezónu, bolo to v nej ako na hojdačke. Najväčším úspechom bolo 3. miesto na akademických majstrovstvách sveta na strednej trati a tiež v štafetách. Som tiež dvojnásobný majster Slovenska - v šprinte a na klasickej trati.


Ohodnoťte článok: