Pezinským športovcom kraľujú karatisti

pr / Február 2005 / Prečítané 2083 krát
Komisia športu a mládeže pri Mestskom zastupiteľstve spolu s redakciou Pezinčana vyhlásili, rovnako ako v roku 2003, anketu o Najlepšieho športovca Pezinka za rok 2004. Vyhlásenie výsledkov sa tento rok konalo vo štvrtok 3. februára v Obradnej sieni Mestského úradu. Prítomní na ňom boli primátor Pezinka Oliver Solga, viceprimátori Jozef Chynoranský a Juraj Pátek a predseda Komisie športu a mládeže Justín Sedlák, ktorí vo svojich príhovoroch vyzdvihli nielen úspechy a tréningové úsilie ocenených športovcov, ale aj prácu a pomoc trénerov, funkcionárov a rodičov.
Spoločná fotografia najúspešnejších športovcov v roku 2004   Potešiteľné je, že na slávnostnom vyhodnotení sa zúčastnila väčšina pozvaných športovcov, chýbali len piati a zástupcovia softbalového MaSK Pezinok. Svedčí to o tom, že športovci si ocenenie vážia a anketa má svoju vážnosť.
Minulý rok bol veľmi vydarený pre Karate klub Pezinok, jeho členovia dosiahli nejeden úspech, čo sa prejavilo aj na výsledkoch našej ankety, v ktorej vyhrali tri zo štyroch kategórií. Jednotlivcom dominovali Svatava Špániková, ktorá obhájila minuloročné víťazstvo a Alexandra Horáková, navyše družstvo Karate klubu zvíťazilo aj medzi juniorskými kolektívmi. Medzi ocenenými športovcami sa okrem niekoľkých už známych mien (S. Špániková, F. Polc, M. Kunert, P. Valka a ďalší) ocitli aj niektorí mladí nádejní športovci (K. Alföldy, M. Komloš, súrodenci Kováčikovci, M. Mlynek či D. Baďura) čo je znakom toho, že v Pezinku je dosť športovcov, ktorí sú úspešní a robia dobré meno nášmu mestu.
Organizátorov ankety potešil aj rast počtu hlasujúcich čitateľov Pezinčana, ktorí sa zapojili do ankety, tento rok ich bolo vyše 270. Spomedzi hlasujúcich vyžrebovala Svatava Špániková troch výhercov vecných cien, ktorými sú:
Martin Pokojný, Svätoplukova 14, Eva Šebeňová, Puškinova 21 a Eva Šefčíková, Bystrická 8, všetci z Pezinka.