Prvé preteky priniesli prvé medaily

lp / Február 2005 / Prečítané 2746 krát
Cez víkend 29. - 30. januára sa v lyžiarskom areáli Skalka pri Kremnici uskutočnili Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v lyžiarskom orientačnom behu s účasťou pretekárov z Maďarska a Poľska. Mladí pretekári Sokola Pezinok (Sokolíci) sa prvýkrát zúčastnili na podobných pretekoch a dosiahli pekné výsledky. Na tratiach šprintu v sobotu v kategórii M 15 obsadili Pezinčania 2., 3. a 4. miesto - Matej Poljovka, Peter Holíček a Jakub Dikej. V kategórii W 40 obsadila 2. miesto Marie Fraňová. V nabitej konkurencii s oveľa mladšími pretekármi obsadil 3. miesto tréner Anatolij Bilobžickij v kategórii M 40. V nedeľu naši chlapci potvrdili svoje kvality na skrátených tratiach. Richard Chrappa obsadil 4. miesto, Peter Holíček bol šiesty a Jakub Dikej skončil ôsmy v kategórii M 16. V kategórii M 45 obsadil 3. miesto Anatolij Bilobžickij.

Lyžiarský orientačný beh

zľava: tréner A. Bilobžickij, Polievka, P. Fraňo, M. Fraňová, Holíček, J. Dikej a R. Chrappa

   Ďalšie Medzinárodné majstrovstvá Slovenska na klasických tratiach a v štafetách sa konali 19. - 20. februára na Pezinskej Babe. Pretekári Sokola Pezinok dosiahli v pretekoch na klasických tratiach takéto umiestnenia v kategóriách:

 M 14
 - 3. Branislav Iro, 5. Jakub Dikej, 6. Andrej Adamčák, 7. Jakub Lačok, 8. Andrej Pulščák, 9. Kristián Milojevič,
 M 21
 - 9. Matej Pilka, 13. Michal Fraňo,
M 35 - Rastislav Trubač,
W 14 - 1. Pavlína Lačoková, 2. Zuzana Belešová, 3.- Romana Štrbová, 4. Terézia Kopčíková,
W 45 - 1. Marie Fraňová, 2. Soňa Kavecká.

   V pretekoch štafiet zvíťazili pretekári Sokola Pezinok v kategóriach W 14 (Katarína Hrašnová, Pavlína Lačoková) a W 35 (Marie Fraňová, Soňa Kavecká).


Ohodnoťte článok: