Úspešní karatisti

kkk / Február 2005 / Prečítané 2148 krát
Dňa 29.1. 2005 sa v bratislavskej hale Mladosť konalo 3. kolo Slovenského pohára v kickboxe, na ktorom štartovalo 24 klubov a 159 pretekárov z celého Slovenska, medzi nimi aj kickboxeri z Karate-kickbox klubu Pezinok. Naši pretekári získali tieto prvenstvá: Branislav Horák (dorastenci do 59 kg, semi kontakt), Alexandra Horáková (ženy do 59 kg, semi kontakt), Svatava Špániková (ženy do 63 kg, semi kontakt), Michal Peniak (muži nad 91 kg, semi kontakt), Andrea Šišková (ženy do 55 kg, light kontakt), Alexandra Horáková (ženy do 59 kg, light kontakt), Svatava Špániková (ženy do 63 kg, light kontakt). Po 3. kole Slov. pohára už majú istý postup na Majstrovstvá SR Branislav Horák, Andrea Šišková, Alexandra Horáková a Svatava Špániková. Tieto tri dievčatá už majú taktiež istý postup na majstrovstvá Európy, ktoré budú 16. - 21. mája 2005 v Bratislave.
Pohár federácie v karate pokračoval 5. februára druhým kolom v Banskej Bystrici. Aj na tomto podujatí boli úspešní pretekári Karate-kickbox klubu Pezinok, keď vo svojich kategóriach zvíťazili: Patrik Leschinger (muži do 78 kg), Michal Peniak (muži nad 78 kg), Zuzana Gregušová (ženy do 55 kg a dorastenky do 52 kg), Alena Hupková (ženy do 60 kg a dorastenky do 60 kg), družstvo dorastencov v kumite (Andrej Palčík, Michal Greguš, Peter Matušek) a družstvo dorasteniek v kumite (Alena Hupková, Zuzana Gregušová, Michaela Kohútová).
V januári sa v Nitre konal Pohár kniežaťa Pribinu v karate, na ktorom sa zúčastnili žiaci a dorastenci z celého Slovenska. Pezinskí karatisti boli opäť úspešní:
1. miesta získali - Andrej Palčík (dorastenci, +72 kg), Michal Greguš (dorastenci, -72 kg), Alena Hupková (dorastenky, +53 kg), Michaela Kohútová (dorastenky, -53 kg).

Ohodnoťte článok: