V minulom roku likvidovali 71 požiarov

Milan Oravec / Február 2005 / Prečítané 2017 krát
Ako nás informovali z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku v roku 2004 na území mesta likvidovali 71 požiarov s priamymi škodami takmer 1,1 milióna Sk. K najzávažnejším udalostiam patrili:
- V januári pezinskí hasiči likvidovali vytečenú naftu z nákladného motorového vozidla na Bystrickej ulici. Vytieklo 300 litrov nafty. Na zamedzenie prístupu nafty do kanalizácie použili sorbčný materiál Spellklen.
- Ďalší zásah si vyžiadal požiar strechy dielne firmy Petmas na Šenkvickej ulici.
- V časti Grinava horela tráva vo vinohrade, požiar museli likvidovať dve vozidlá. Bolo to sťažené tým, že sa hasilo cez drôty v radoch vo vinici.
- V bytovke na Suvorovovej ulici vznikol požiar v pivnici, v dôsledku čoho museli evakuovať obyvateľov.
- Na 4. poschodí v bytovke na Svätoplukovej ulici vznikol požiar od sporáka. Požiarnici museli do bytu vniknúť cez balkón s pomocou dvojhákového rebríka. V byte našli osobu s príznakmi priotrávenia dymom, ktorej poskytli prvú predlekársku pomoc.
- Podobný prípad sa stal v bytovke na Záhradnej ulici. - Komplikovaný požiar vznikol na skládke odpadov, na jeho hasenie bolo potrebné privolať pomoc zo Senca a z Bratislavy, keďže požiar bol na väčšej ploche a vo väčšej hĺbke.
- Častou príčinou vzniku požiarov bolo vypaľovanie a spaľovanie v prírodnom prostredí a horiace kontajnery na odpadky. Po zistení totožnosti osoby, ktorá požiar spôsobila, postupuje sa v zmysle zákona č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi.
Okrem požiarov zasahovali pezinskí hasiči pri 25 dopravných nehodách.


Ohodnoťte článok: