Mestské múzeum zaplnili krásne motocykle

Milan Oravec / Február 2005 / Prečítané 2065 krát
V Mestskom múzeu v Starej radnici je inštalovaná jedinečná výstava, ktorú by si nemal nechať ujsť žiaden priaznivec motorizmu. V piatich výstavných miestnostiach sa môžete kochať na nádherných motocykloch - veteránoch. Je ich takmer päťdesiat, rôznych značiek, od viacerých výrobcov, líšia sa kubatúrami, ročníkmi výroby. Viaceré boli vyrobené v bývalom Česko-Slovensku, ale niektoré pochádzajú aj zo zahraničia a predstavujú slávnu kapitolu dejín európskeho a svetového motorizmu.
Tieto motocykle majú viacerých majiteľov, všetkých spája spoločné hoby a láska k motorkám, obdiv a zároveň aj úcta k ich výrobcom a histórii. Väčšina majiteľov si tieto historické stroje svojpomocne zreparovala a roky ich za zložitých podmienok udržiava v pojazdnom stave.
Vďaka pochopeniu a iniciatíve pracovníkov Mestského múzea a členov pezinského Veteran car clubu, inak najväčšieho na Slovensku, teda môžeme obdivovať krásne udržiavané stroje. Sú tu jawy, čezety, britské ariely, pragy, BMW, ogary a mnohé iné. Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť túto výstavu, ktorá potrvá do 15. apríla.


Ohodnoťte článok: