Vianočné dobročinné akcie

Ing. Eva Lupová / Január 2005 / Prečítané 1758 krát
Vianočné sviatky bývajú príležitosťou, keď sú ľudia viac prístupní zamýšľať sa nad vecami duchovnými, sú si akosi bližší, ochotní pomôcť tým, čo sú na to odkázaní. Dôkazom toho, že dobrí ľudia ešte žijú sú i výnosy z viacerých dobročinných akcií, ktoré sa v Pezinku uskutočnili koncom roka.
V rámci Vianočných trhov kolektív pracovníkov Mestského úradu (J. Markus, M. Bačák, A. Soldán) varil fazuľovú polievku, z predaja ktorej získali 3496 Sk, z dobrovoľných príspevkov za vianočné pečivo, ktoré upiekli a na Vianočnom bazári ponúkali riaditeľky kultúrnych inštitúcií v Pezinku (D. Kopálová - Malokarpatské múzeum, I. Noskovičová - Kultúrne centrum, D. Finková - Komunitná nadácia Revia, P. Pospechová - Mestské múzeum) na Fond Vykročme do života z detského domova poputuje skoro 4 tisíc korún, vyše 900 Sk sa vyzbieralo od obdivovateľov Vianočného orloja. Približne 3 tisíc Sk venovali Pezinčania za kapustnicu uvarenú kolektívom Regionálnej rozvojovej agentúry Senec - Pezinok a za darčekové predmety sociálnemu ústavu Betánia v Senci. Vďaka veľkodušnosti návštevníkov Vianočných trhov vyzbierali za vlastnoručne vyrobené výrobky temer tisíc korún pezinskí skauti, nemalá suma poputuje aj na charitu Lions klubu, členovia ktorého ponúkali vianočný punč.
Organizátori spomínaných podujatí úprimne ďakujú všetkým za finančnú, materiálnu alebo morálnu podporu a vzácny prejav človečenstva.


Ohodnoťte článok: