Najlepší športovci roka 2004

pr / Január 2005 / Prečítané 2068 krát
Komisia športu a mládeže pri mestskom zastupiteľstve a časopis Pezinčan zorganizovali podobne ako v minulom roku anketu o najlepšieho športovca Pezinka.
Opäť sa do hlasovania zapojili aj čitatelia Pezinčana, ktorí mohli svoje tipy poslať na hlasovacom lístku, uverejnenom v decembrovom Pezinčanovi. Komisia športu a mládeže na svojom zasadnutí 17. januára aj s pomocou týchto anketových lístkov určila poradie v jednotlivých kategóriach. Medzi seniormi obhájila vlaňajšie prvenstvo karatistka Svatava Špániková, jej oddielová kolegyňa Alexandra Horáková zvíťazila medzi juniormi. Najlepším kolektívom seniorov sú džudisti z 1. Judo clubu Pezinok a nadvládu karatistov umocnilo víťazstvo dorastencov Karate klubu Pezinok medzi juniorskými kolektívmi.
     Slávnostné vyhlásenie najlepších športovcov sa uskutoční 3. februára 2005 na Mestskom úrade v Pezinku.
Viacnásobná účastníčka ankety Svatana Špániková   Určiť najlepších nebolo ľahké, veď medzi nominovanými jednotlivcami bolo viacero účastníkov majstrovstiev sveta, dokonca aj medailistov a tiež niekoľko majstrov Slovenska. Preto, rovnako ako vlani, určili len poradie na prvých troch miestach, ostatní boli bez poradia.
Medzi seniormi bola v jednotlivcoch ako najlepšia športovkyňa Pezinka za rok 2004 vyhlásená Svatava Špániková. Členka Karate klubu Pezinok získala v minulom roku niekoľko titulov na domácej scéne ale jej najcennejším výsledkom bolo 3. miesto na majstrovstvách sveta v kickboxe v Bazileji. Druhé miesto obsadil orientačný bežec Lukáš Barták z Kobry Bratislava, ktorý na Akademických majstrovstvách sveta vybojoval bronzovú medailu. Tretím najúspešnejším športovcom za rok 2004 sa stal Peter Valka, ktorý sa okrem účasti na paralympiáde môže pochváliť i 2. miestom na majstrovstvách SR v jednotlivcoch i družstvách. Ďalší ocenení športovci (podľa abecedy): Karol Alföldy, Marek Komloš, Matej Pilka, Ondrej Piják, Martin Piják, Filip Polc a Andrea Šišková. Najúspešnejším kolektívom sú džudisti 1. Judo clubu Pezinok, ktorí získali bronz v 1. SNL družstiev. Druhé miesto obsadili extraligové volejbalistky VTC Pezinok a tretie ligoví basketbalisti MBK Pezinok.
Zisk bronzu na MS v kickboxe bol najväčším úspechom sezóny pre Alexandru Horákovú, ktorá sa stala najúspešnejšou športovkyňou Pezinka v kategórii juniorov. Alexandra je členkou Karate klubu Pezinok, minulý rok teda tomuto klubu prial. Druhé miesto medzi juniormi obsadila strelkyňa Jana Mezeiová, tá získala 2. miesto na ME junioriek v disciplíne trap. Tretím najúspešnejším juniorom v našom meste sa stal džudista Milan Randl. Minuloročný víťaz tejto kategórie bol tento rok siedmy na MS juniorov, čo je tiež možné považovať za úspech. Ďalší ocenení (podľa abecedy): Dušan Baďura, Pavol Jurčík, Jakub Kováčik, Dominika Kováčiková, Matej Kunert, Marek Mlynek a Marek Valovič.
Poradie kolektívov:
1. Karate klub Pezinok
2. MaSK Pezinok
3. ŠKH Agrokarpaty Pezinok.

Ohodnoťte článok: