Pezinok medzi najlepšími na Slovensku

redakcia / Január 2005 / Prečítané 1556 krát
Niekoľko denníkov prinieslo v januári informácie o výsledkoch hodnotenia slovenských miest pod názvom Typológia regiónov Slovenska. V hodnotení od 1. - najlepšie až po kategóriu 8 - najhoršie sa posudzovali silné a slabé stránky miest, napr. v oblasti ekonomickej výkonnosti, populačného a vzdelanostného indexu, zamestnanosti ale i urbanizácie, kvality života atď.
V prvej kategórii boli štyri mestá a to Bratislava, Košice, Banská Bystrica a Zvolen. V druhej kategórii hneď na prvom mieste bol Pezinok, Nitra, Žilina a ďalších 5 miest. Potom nasledovali ostatné mestá v ďalších kategóriach. Myslíme si, že vysoké hodnotenie Pezinka nás všetkých veľmi teší ale zároveň i zaväzuje k ešte väčšej snahe a úsiliu pracovať v prospech nášho mesta.
Toto hodnotenie je nielen dobrou reklamou ale i ocenením všetkých tých, ktorí sa o vynikajúci výsledok Pezinka zaslúžili. A zároveň sme radi, že sa potvrdzuje aj v podobe serióznych prieskumov to, čo často počujeme z úst návštevníkov Pezinka zo Slovenska i zo zahraničia o dojmoch z nášho mesta i o jeho význame a úrovni.
Typológia regiónov Slovenska:
1. typ: Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Zvolen.
2. typ: Pezinok, Piešťany, Nitra, Žilina (spolu 8).
3. typ: Senec, Ilava, Myjava, Liptovský Mikuláš (13).
4. typ: Poprad, Martin, Prešov, Michalovce (12).
5. typ: Bytča, Čadca, Námestovo, Tvrdošín (5).
6. typ: Galanta, Levice, Brezno, Lučenec (10).
7. typ: Detva, Poltár, Levoča, Snina (10).
8. typ: Revúca, Kežmarok, Rožňava, Košice-okolie (10).

Ohodnoťte článok: