Pezinskí džudisti na významných súťažiach

pr, mt / Október 2004 / Prečítané 2094 krát
V Sofii sa v dňoch 10. - 12. septembra konali majstrovstvá Európy juniorov v džude. Slovensko na nich pod vedením trénera Jozefa Tománka reprezentovali aj traja členovia 1. Judo clubu Pezinok - Marek Valovič (do 66 kg), Milan Randl (do 81 kg) a Pavol Jurčík (do 90 kg). Najlepší výsledok dosiahol P. Jurčík, ktorý obsadil 9. miesto, minuloročný majster Európy kadetov M. Randl skončil na 12. mieste a M. Valovič bol bez umiestnenia.
Títo traja džudisti sa zúčastnili v dňoch 15. - 17. októbra aj na majstrovstvách sveta juniorov v Budapešti. Z pezinskej trojice dosiahol najlepší výsledok najmladší, Milan Randl. Po dvoch výhrach, ďalší zápas prehral a vzápätí ďalší vyhral, čím získal 7. miesto. Toto umiestnenie bolo zároveň aj najlepšie z 9-člennej slovenskej výpravy. Marek Valovič po jednom víťazstve ďalšie dva zápasy prehral a skončil bez umiestnenia, rovnako ako Pavol Jurčík, ktorý prehral hneď prvý zápas.
Dňa 9. októbra sa v Žiline konali majstrovstvá Slovenska mladších žiakov. 1. judo club Pezinok reprezentovalo 10 pretekárov. Zlaté medaily a titul majstra Slovenska si vybojovali Monika Siekelová (do 58 kg) a Peter Uherčík (do 32 kg), striebro vybojovali Michaela Kucháreková (do 32 kg) a Mirko Tibenský (do 34 kg). Bronzovú medailu si domov priniesla Romanka Noskovičová (do 44 kg).

Ohodnoťte článok: