AD: "Služba" zákazníkom? (Pezinčan č. 9/2004)

Október 2004 / Prečítané 2046 krát
  V minulom čísle sme uverejnili pod znač. Dr. J.A. CSc. list nášho čitateľa, v ktorom píše, že v obchode Záhradkár na Holubyho ul. v Pezinku kúpil prípravok na ochranu rastlín, ktorý chcel po 15 - 20 minútach s bločkom vrátiť, keďže prípravok kúpil aj zať, ale predavačka nechcela tovar prevziať naspäť. Odôvodnila to tým, že im to vedúci zakázal. Nepochodil ani vtedy, keď navrhoval, že v cene vráteného tovaru si vyberie iný predávaný výrobok. Čitateľ sa pýta, ako prišli v predajni na takéto riešenie?
Na kritický postreh nám poslal vyjadrenie vedúci predajne Záhradkár Ing. Ján Schwarc:
- V našich predajniach ponúkame služby zákazníkom k ich doterajšej spokojnosti. Tovar u nás zakúpený je možné vymeniť a vrátiť pri splnení určitých podmienok. Na každý, už zakúpený tovar je vydaný pokladničný blok s ktorým je potrebné sa pri výmene preukázať. V prípade, že predavačka by zákazníkovi nevyhovela, treba sa obrátiť na vedúceho.
Žiaľ, nie všetky druhy tovarov je možné týmto spôsobom vymieňať. V dnešnej dobe, keď sú páchané trestné činy pomocou rôznych tekutých prchavých látok a rôznych práškov nik nemôže vylúčiť, že nepríde k zneužitiu takejto doteraz nami poskytovanej služby. Zodpovednosť za spätne prevzatý tovar preberá vedúci resp. predavačka. Nie je možné odkontrolovať či neprišlo k výmene obsahu náplne. Týmto spôsobom sa snažíme chrániť zákazníkov.

Ohodnoťte článok: