POKUTOVALI VYŠE 300 VODIČOV

Milan Oravec / Október 2004 / Prečítané 1891 krát
  Pri nedávnej dopravno-bezpečnostnej akcii, policajti kontrolovali dodržiavanie ustanovených a obmedzených rýchlostí jazdy. Zastavovali a kontrolovali najmä tých vodičov, ktorí porušovali pravidlá cestnej premávky, nerešpektovali maximálnu povolenú rýchlosť a nedávali prednosť chodcom pri prechádzaní cez priechod.
Za nerešpektovanie pravidiel cestnej premávky a najmä prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti môže polícia na mieste uložiť blokovú pokutu do výšky 2000 Sk, resp. v správnom konaní môže byť uložená pokuta až 7000 Sk. Za hrubé porušenie pravidiel môže policajt zadržať aj vodičský preukaz. Z nerešpektovania najvyšších dovolených rýchlostí vyplýva aj časté porušenie povinností dať prednosť chodcom prechádzajúcim cez priechod pre chodcov. Vodič nesmie chodcov obmedziť ani ohroziť a na tento účel je povinný aj zastaviť.
Ako nás informovala ppor. Eva Viktorínová z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III v rámci dopravno-bezpečnostnej akcie bolo uložených 313 pokút vodičom, 2 chodcom a 1 cyklistom. Priestupky sa týkali rýchlosti jazdy (162), nedania prednosti (8), požitia alkoholických nápojov (3), bezpečnostných pásov (22).
Na mieste boli uložené pokuty v sume 350 tis. Sk a zadržané boli tri vodičské preukazy za jazdu pod vplyvom alkoholu a 3 za hrubé porušenie pravidiel cestnej premávky.
Ďalšia veľká bezpečnostná akcia polície pod názvom Jastrab sa uskutočnila v poslednom septembrovom týždni. Bola zameraná na bezohľadných vodičov a na štýl jazdy luxusných automobilov, ktoré často porušujú predpisy.

Ohodnoťte článok: