Mladý tím MBK Pezinok sa musí naučiť vyhrávať

pr / September 2004 / Prečítané 1619 krát

   Po letnej prestávke sa na jeseň rozbiehajú basketbalové súťaže. Pezinský MBK po minulosezónnom postupe z 2. ligy bude v tejto sezóne nováčikom v 1. lige, čiže v našom meste opäť uvidíme súťaž, ktorá sa tu dlhé roky hrávala. Čo nové v kuchyni MBK Pezinok nám porozprával tréner a manažér Justín Sedlák.

l Ako prebiehala príprava na novú sezónu?
-
Úvodná časť prípravy sa začala už v máji a v júni, hlavná príprava odštartovala 2. augusta. Prebiehala v domácom prostredí, vytvorili sme si tu ideálne podmienky na dvojfázové tréningy i regeneráciu. Fyzickú a kondičnú časť má na starosti bývalý ligový hráč Branislav Timko, ktorý sa stal mojim asistentom. Máme za sebou turnaje v Banskej Bystrici, Prahe, kde sme obsadili 3. miesto, turnaj v Leviciach, ktorý sme vyhrali a domáci turnaj. Tieto zápasové previerky nám slúžili na zohrávanie, ale aj na naberanie skúseností našich hráčov, ktorí sú ešte veľmi mladí.
l Aké zmeny nastali v kádri?
-
Ostal nám pokope skoro kompletný minuloročný káder, ale už som spomínal, že títo chlapci sú síce šikovní ale ešte mladí a ne-skúsení. Preto sme sa rozhodli nadviazať užšiu spoluprácu s extraligovým klubom BK Levice, ktorý nám poskytne hráčov či už na prestup alebo hosťovanie. Takže je isté, že nás posilnia rozohrávač Peter Valach a pivot Martin Pohanka a na hosťovanie prídu krídla Martin Činčura a Martin Sýkora.
l Čo vás ešte čaká do začiatku súťaže?
-
Generálkou na súťaž, ktorá sa začne 2.10. domácim zápasom s Trnavou, budú zápasy Slovenské-ho pohára. Dňa 22.9. hráme doma a posledný zápas pred ligou bude 29.9. v Komárne. Budú to vhodné testy našich schopností a hráči tiež naberú ďalšie skúsenosti.
l Aký cieľ máte pred sezónou?
-
Už som spomínal, že máme veľmi mladých hráčov, z ktorých chceme postupne vybudovať kvalitný tím. Na túto sezónu sme si dali cieľ zachrániť sa, budeme si ceniť každé víťazstvo. Možno o 2-3 roky si budeme môcť dať smelšie ciele.


Ohodnoťte článok: