Volejbalistky chcú po dobrej príprave v extralige vyššie

pr / September 2004 / Prečítané 2058 krát

   Volejbalistky VTC Pezinok začali s prípravou na novú sezónu 2. augusta v domácom prostredí. Pod vedením trénera Ľuba Stražaya sa do nej zapojilo deväť hráčok, avšak hneď v druhý deň si zlomila nohu Marianna Ferancová. Aké zmeny nastali v klube medzi sezónami? O tom viac tréner Ľubo Stražay:
   -
Odišla od nás Eva Štekláčová, zmluvu sme nepredĺžili s Morárovou, Katarína Féderová bude mamičkou a zo zdravotných dôvodov skončila Daniela Mattová. Namiesto nich prišli na post libera Michaela Kleskeňová, ktorá bude mojou hrajúcou asistentkou, zo Senice prišla ľavoruká nahrávačka Lucia Slobodová, ktorá môže byť veľkým prínosom. Na post univerzála sme získali zo Slávie UK Lenku Osvaldovú, ďalšou novickou je smečiarka Urbánková, ktorá prišla z Klagenfurtu. Blokárka Lenka Orviská prišla z Piešťan, je to mladá hráčka, ktorá zatiaľ len naberá skúsenosti. Z minuloročného kádra ostali Nestarcová, Bujdošová, Kollárová, Nemečkayová a Beňová. Posledné dve sa však zapoja do prípravy neskôr, Nemečkayová zo zdravotných dôvodov začne trénovať až v októbri a Beňová pre pobyt v USA sa zapojí asi na Pezinskom strapci. Koncom septembra by do kádra mala pribudnúť ešte jedná hráčka.
l
Aká je príprava na extraligu?
-
Máme za sebou štyri turnaje, na prvom sme v podstate len skúšali nové hráčky, v Belušských Slatinách sme získali 3. miesto čo nás prekvapilo a potešilo. Na Turnaji priateľov sme síce nevyhrali ani zápas, ale vo veľmi silnej konkurencii získali hráčky cenné skúsenosti, Nasledoval Zubr cup v Přerove, Pezinský strapec a cez posledný víkend pred ligou chceme odohrať dvojzápas s niektorým českým družstvom. Súčasťou prípravy bolo aj sústredenie v talianskom Riccione, kde sme našli vynikajúce podmienky po všetkých stránkach a hlavne sme mohli trénovať na piesku, čo je pre volejbalistov ideálne.
l Aké máte ciele v tejto sezóne?
- Chceme pokračovať v začatom z minulej sezóny a opäť posunúť pezinský volejbal na vyššie priečky.


Ohodnoťte článok: