Organizátori festivalu ďakujú

František Féder / September 2004 / Prečítané 1458 krát

   Dovolím si povedať, že štvrtý ročník festivalu Dychovky v preši bol zatiaľ najlepší. Zúčastnilo sa na ňom desať dychových orchestrov, takmer 200 muzikantov, po obidva dni bola výborná nálada. Festival navštívilo denne 500 ľudí.
   Všetkým patrí vďaka za vytvorenie peknej a nezabudnuteľnej atmosféry. Dychovky v preši ozaj možno zaradiť medzi najlepšie festivalové podujatia tohto druhu v Bratislavskom kraji i na Slovensku.
Slovenské i moravské pesničky, ktoré na festivale odzneli, zjavne veľa ľudí potešili a príjemne naladili. Pri takýchto pesničkách človek zabúda čo ho trápi, získava novú chuť do života. To je vlastne poslanie hudby - potešiť, urobiť radosť. Motto festivalu: Hrať iným a sebe pre radosť - to je tá najväčšia radosť! sa teda do písmenka naplnilo.
O úspech festivalu sa pričinili najmä hlavní aktéri podujatia - muzikanti a speváci. Avšak nemohol by sa uskutočniť bez podpory a pomoci Revie - Malokarpatskej komunitnej nadácie, Mesta Pezinka, Kultúrneho centra, Nábytku Galan, Vitis Pezinok, Dexia banky, Fest Glasu, Instamiku, ASO s.r.o., Brentagu Slovakia, Krajstavu s.r.o., Regeny, Slovenskej sporiteľne, Tatry Slovensko, Tesca, Petmasu, Víno Pavelka-Sobolič, Víno Jano, Pevia Martin Tichý a mediálnych partnerov Televízia Pezinok, Pezinčan, Pezinsko.
Všetkým srdečná vďaka.


Ohodnoťte článok: