Triedenie plastov sa rozšírilo

September 2004 / Prečítané 2533 krát
Ako sme už informovali vo februárovom čísle v Pezinku sa začalo od 1. marca 2004 po papieri a skle s triedením ďalšej zložky odpadu - plastov.
V nadväznosti na zber plastov v rodinných domoch a na sídlisku Sever sa zber rozšíril do celého mesta. Nové žlté 1100-litrové kontajnery sú rozmiestnené v centre mesta pri obchodnom dome M-Market, ďalej na Záhradnej ul., Moyzesovej ul., sídlisku Muškát, Mierovej ul., Komenského ul., Majakovského ul., Bystrickej ul. a sídlisku Za hradbami.
Na vývozných okruhoch I a II A sa vývoz nádob na plast uskutoční v termínoch: 4. október, 2. a 29. november a 28. december. Na vývozných okruhoch II B a III to bude v termínoch: 5. október, 3. a 30. november a 29. december.
   Pre úplnosť uvádzame čo sa triedi a čo nie.
   Triedi sa: PET fľaše (fľaše z nealko nápojov, sirupov, vína a pod.), HD-PE fľaše (fľaše od čistiacich prostriedkov, šampónov, aviváže, destilovanej vody, tekutých mydiel, bandasky neznečistené olejom a pod.), PP fľaše (fľaše od citrónových štiav a ostatné fľaše s označením PP), LD-PE fólie (igelitové tašky, fólie z pracích práškov, fólie zo stavebnín a pod.), LLD-PE fólie (tzv. streč fólia).
Netriedi sa: plastové obaly znečistené olejovými a ropnými látkami, linoleum, guma, kabelky, molitan, viacvrstvové obaly, kovplast (škatule od mlieka a nápojov, tzv. TETRA-PAK), obaly od jogurtov, znečistené plasty.

Ohodnoťte článok: